Obálka audioknihy Forbes listopad 2020

Vydáno: 2020
Série: Forbes 2020

O ČASOPISU FORBES:
První číslo magazínu Forbes vydali v roce 1917 B.C. Forbes a Walter Drey. V češtině vychází od roku 2011. Stejně jako mateřský časopis z New Yorku i ten český přináší příběhy úspěšných byznysmenů, upozorňuje na málo zřejmé trendy v byznysu a varuje před nebezpečími. Je nejlepším byznysovým magazínem na českém trhu, 60 procent obsahu je z prostředí českého byznysu, zbytek to nejlepší z americké edice a dalších jazykových mutací.

1) Editorial – Kill Vir: Vol. I

2) JINÉ ČASY POD ORLOJEM – S Prahou v koronakrizi se to má jako s autem ve smyku. Problém nevyřeší sešlápnutí brzdy, naopak. Je třeba pevně sevřít volant.

3) SAMÁ VODA – Jak úspěšně předat miliardovou rodinnou firmu z rukou zakladatelů do těch manažerských? V Albixonu už to vědí.

4) SAPELI, OTEVŘI SE – Největšímu českému výrobci dveří vládnou Vrtalovi a českému Forbesu poskytli svůj vůbec první otevřený rozhovor.

5) VELKÉ OBROZENÍ – Zatímco ve světě řádí koronavirus, hrstka novátorů konečně objevila recept na to, jak úspěšně prodávat ve 21. století a vyrovnat se i samotnému Amazonu.

6) VŽDYCKY NĚKDE SVÍTÍ SLUNCE – Nábytek Todus si do svého sídla koupila UEFA, stojí v pařížské centrále značky Chanel i v klenotnictví Bvlgari. A vyrábí se tady v Opavě.

7) LADY IN TECH – Už pár let stojí Ivana Hančíková v nejvyšších patrech českého IT a teď chce digitalizovat Česko.

8) KRÁL DAT – Damir Špoljarič provozuje největšího poskytovatele serverových hostingových služeb v Česku a na Slovensku. Zhubl 100 kilo a pouští se do létání.

9) MAXIMUM MAVERICK – Samorost Jared Isaacman si rád půjčuje žargon armádního letectva a říkává, že všichni máme svou „únavovou životnost“.

10) NÁJEM, KTERÝ PODEPŘE DAVID ČERNÝ – Na okraji Karlína brzy vyroste za víc než miliardu stavba, která je sama o sobě uměním.

11) ZMĚNIT KURZ – Rodina Valových, která už 30 let buduje firmu Siko, si část svých financí také odložila do světa nemovitostí. v oblasti výstavby nájemního bydlení se stali průkopníky.

12) MÍSTO CHATY CHÂTEAU – A když nemáte chatu ani chalupu, co třeba zámek? Jako tihle. Hrabě není nikdo z nich, zato všichni znají hrábě.

Forbes listopad 2020 – Audiotéka ve spolupráci s českým magazínem Forbes představuje Forbes v audio verzi. Ve třech hodinách nahrávky najdete klíčové články aktuálního vydání magazínu Forbes. Čte Vendula Fialová.