Klamný dojem

Délka: 12 h 13 min
Interpret: Tomáš Jirman
Vydavatel: SAGA Egmont
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 689 MB

Tento poutavý příběh plný zvratů a šokujících intrik začíná v New Yorku, kde je krátce po teroristických útocích 11. září 2001 pohřešovaná Anna Petrescová. Má se za to, že je mrtvá, čehož Anna využije a uprchne z Ameriky. Jenže je pronásledována přes celý svět – z Toronta do Londýna, Hongkongu, Tokia a Bukurešti – zatímco se zoufale snaží najít odpovědi na následující otázky.

Proč byla noc před 11. zářím ve svém anglickém venkovském sídle brutálně zavražděna stará aristokratka? • Proč úspěšného newyorského bankéře nepřekvapilo, že ráno poštou obdržel něčí levé ucho? • Proč špičkový manhattanský právník pracoval pouze pro jediného klienta a nikdy si neúčtoval žádný poplatek? • Proč bylo olympijské gymnastce vyplaceno milion dolarů, přestože neměla bankovní účet? • Proč byla anglická hraběnka připravena zabít zmíněného bankéře, právníka a gymnastku, i když to znamenalo strávit zbytek života ve vězení? • A proč dal japonský ocelářský magnát 50 milionů dolarů ženě, kterou potkal jen jednou v životě?

Bude zapotřebí všech prostředků FBI a Interpolu, aby se podařilo najít spojení mezi touto zdánlivě nesourodou skupinou lidí. A co s tím vším má společného Van Goghův „Autoportrét s obvázaným uchem"?

Jeffrey Archer je britský bestsellerový autor a bývalý politik. Vystudoval univerzitu v Oxfordu a stal se poslancem Parlamentu, členem Sněmovny lordů a také zástupcem předsedy Konzervativní strany. Jeho politická kariéra skončila skandálem a od té doby se Archer naplno věnuje psaní – po celém světě se dosud prodalo více než 275 milionů výtisků jeho knih. Jeho nejslavnějším dílem je zřejmě sedmidílná „Cliftonova kronika" a proslulý román „Kane a Abel", který obsadil první příčku v žebříčku bestsellerů listu New York Times a podle něhož byla natočena populární minisérie s Peterem Straussem a Samem Neillem v hlavních rolích. Po uvěznění za křivé svědectví v roce 2001 napsal Jeffrey Archer vysoce oceňovanou třídílnou knižní sérii nazvanou „Vězeňský deník" („Peklo", „Očistec" a „Ráj") inspirovanou vlastními zážitky a volně strukturovanou podle Dantovy Božské komedie.

Některé stopy mohou být ve snížené kvalitě.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma