Obálka audioknihy Večerníčky pro Cassia

Interpret: Oldřich Kaiser
Vydavatel: FM Production
Vydáno: 2023

Unikátní mistrovské zpracování sbírky esejů B. Hrabala publikované v undergrandovém nakladatelství Pražská imaginace v r. 1993. Později vznikl i jiný výběr esejů, ale ty už neměl Hrabal pod kontrolou, ač se obě díla jmenují stejně, jde o jiné knihy. V této verzi se Hrabal vyznává ze svých neřestí dialogem se svým druhem Cassiem, který je zde ztělesněn jeho černým kocourem.

Jde o bilancování spisovatele nad prožitým životem. Poslední vzepětí v souvislosti s nominací na Nobelovu cenu za literaturu. Tu nakonec nedostal a tak finálně a teatrálně popisuje s odkazy do historie a filozofie, jak se nakonec zabije.

Jde o nahlížení do hlavy Hrabala a jeho pomalého lidského i literárního umírání, které raději veme do svých rukou a poslední tečku napíše z okna 5. patra sám. Vystoupil tak na literární nebesa skrze mystické 5. patro, které v díle mnohokrát zmiňuje. Kniha je formou esejů, které zdánlivě nesouvisejí, opak je však pravdou. Souvisejí až fatálně.

Upozornění: Kniha je plná explicitních výrazů a je vhodná až od 18 let. Hrabal se plně projevil v kráse jazyka až na dřeň. Provokativně až urážlivě v posledním vzepětí a pod vlivem prášků jak bombo. Fenomenální, ale velice, velice, velice kontroverzní!:-)

OBSAH:
Večerníček pro Cassia
Magna Charta
Vánoční večerníček
Svátek mláďátek
Večerníček na Zlatou neděli
Česká rapsodie
Česká republiko, dobrý den
Love Story
Premiéra
Kočičí šibřinky aneb Zpověď bez rozhřešení