Obálka audioknihy Pán hor I

Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2024
Série: Pán hor díl 1

Na pozadí bouřlivých událostí Francie 18. století se odehrává dramatický příběh osudové lásky mladé Christiny a divokého Edmonda – černé ovce rodiny de Braie. Pro dívčina otce je Edmond ztělesněním všeho zla a je ochoten udělat cokoli, aby svou dceru před ním ochránil. Netuší však, s jak odhodlaným protivníkem bojuje. Edmonda nezastaví ani cesty zasypané sněhem, které odříznou jeho hrad od okolního světa, ani klášterní zdi nebo najatí zabijáci. Spletité rodinné vztahy zkomplikuje i politická situace. Po pádu Bastily je starý svět v troskách a všichni se musí buď přizpůsobit, nebo utéct…

HANA MARIE KÖRNEROVÁ
Hana Marie Körnerová, vlastním jménem Hana Martinková (* 16.2.1954 v Litoměřicích) je česká spisovatelka. Psala od dětství tzv. do šuplíku, první román Pán hor vyšel až v roce 1993. Tato šestidílná sága mapující historii francouzského šlechtického rodu jí okamžitě získala čtenářskou oblibu. Francie 18. a 19. století je ostatně kulisou, kterou autorka pro své historicko-dobrodružné příběhy využívá nejčastěji. Patnáct let pracovala ve zdravotnictví a znalost prostředí zúročila v románu Prosím vás, sestřičko, s nímž uspěla v jedné z prvních literárních soutěží Knižního klubu.

Nejznámějším a čtenářsky nejoblíbenějším románem je vedle Pána hor i skutečný příběh z poválečného Československa nazvaný Heřmánkové údolí. Dobový thriller Andělská tvář posloužil jako předloha ke stejnojmennému filmu Zdeňka Trošky. Posledních patnáct let žije autorka trvale v Podkrkonoší.

JANA ŠTVRTECKÁ
Jana Štvrtecká je členkou činohry Národního divadla v Brně, kde ztvárnila řadu výrazných rolí (Poprask na laguně, Zločin a trest, Pohádka máje, Treperendy, Sen noci svatojánské, Krvavá svatba, Králova řeč, Saturnin, Mirandolína a další). Působí také jako pedagožka na Divadelní fakultě JAMU, kde vyučuje techniku jevištní mluvy a umělecký přednes. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem a namlouvá audioknihy. Dvakrát byla nominována na cenu v anketě Neviditelný herec. Jana Štvrtecká má také velké zkušenosti s televizním a filmovým dabingem. V roce 2016 obdržela dabingovou cenu Františka Filipovského za roli Vandy ve filmu Venuše v kožichu.

Audiokniha Pán hor I, autorka Hana Marie Körnerová, čte Jana Štvrtecká, režie Ondřej Černý.

Série Pán hor

Obálka audioknihy Pán hor I