Obálka audioknihy Rodinné povídky

Interpret: Martina Hudečková
Vydavatel: Euromedia Group
Vydáno: 2020

Jiřina soudí, že muži jsou ubožáci a bylo by nejlepší obejít se úplně bez nich. Jenomže aby dosáhla toho, po čem nejvíce touží, muže potřebuje. Alice stav osamění pociťuje dost silně, ač je vdaná. A potom může být i obyčejná návštěva ZOO s dvěma dětmi tou nejtěžší věcí na světě.

Vypravěčka třetí povídky vlastní potomstvo nemá, nicméně najednou se musí postarat o autismem postiženou holčičku. Dceru své sestry. Ani v rodině malé Emy tatínky nenajdeme – jak ten její, tak maminčin bydlí totiž stejně jako Ježíšek v nebi. U Svačinových je tomu přesně naopak, tam hraje prim pánské pohlaví. A rybaření.

Tři muži jsou hlavními postavami také následující povídky a i oni berou své ratolesti na dovolenou. Dopadne to ovšem… všelijak. Když Marii a Michalovi odjede dcera na týdenní gymnastické soustředění, najednou jako by nevěděli co s volným časem. Jeho hlavní náplň? No přece hlídat morče! Také Blanka osamí, byť z mnohem smutnějších důvodů. Ale její šaty, dlouho vězněné ve skříni, neprodleně chtějí na ples…

Audiokniha Rodinné povídky obsahuje výběr povídek nejlepších současných českých autorů na téma „rodina“. Autory jsou Alena Mornštajnová, Petra Soukupová, Petra Dvořáková a další Čtou Martina Hudečková, Jitka Ježková, Saša Rašilov a další.