Forbes leden 2020

Koupit za 89 Kč Cena včetně DPH

Délka: 2 h 52 min
Interpret: Vendula Fialová
Vydavatel: Forbes
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 162 MB

Forbes leden 2020 – Audiotéka ve spolupráci s českým magazínem Forbes představuje Forbes v audio verzi. Ve třech hodinách nahrávky najdete klíčové články aktuálního vydání magazínu Forbes. Čte Vendula Fialová.

O ČASOPISU FORBES:
První číslo magazínu Forbes vydali v roce 1917 B.C. Forbes a Walter Drey. V češtině vychází od roku 2011. Stejně jako mateřský časopis z New Yorku i ten český přináší příběhy úspěšných byznysmenů, upozorňuje na málo zřejmé trendy v byznysu a varuje před nebezpečími. Je nejlepším byznysovým magazínem na českém trhu, 60 procent obsahu je z prostředí českého byznysu, zbytek to nejlepší z americké edice a dalších jazykových mutací.

OBSAH:
1) Editorial – Zdravé Česko

2) Nejhledanější pilulka – Pro 35 milionů lidí s Alzheimerem na světě dodnes chybí účinný lék. Jak a proč se v miliardovém byznysu kolem smrtelné choroby točí i několik Čechů?

3) O životě a smrti – Chirurg Jiří Froněk posouvá hranice medicíny. Provedl transplantace, na které si před ním ještě nikdo netroufl, a jezdí je učit po celém světě.

4) Další, prosím – Nečekat na objednání, na zavolání v čekárně, na recept… Prémiovou zdravotní péči si v Česku dopřává stále více lidí. Jak funguje a kolik vás bude stát?

5) Hledání dobrého stresu – Proč majitel továrny a dělník nejspíš nevyhoří a jak to udělat, aby v péči psychiatrů neskončil střední management. Vše, co potřebujete vědět, aby vás nedohnal syndrom vyhoření.

6) Dobrou noc a sladké sny – Zhruba třetinu života prospíme. K čemu je enormní množství času se zavřenýma očima užitečné a jak si jej patřičně užít?

7) Jak neshořet – Regenerujte a v práci se nebojte, říká headhunter a šéf českého TEDx Jiří Vodička v rozhovoru o tom, jak zdravě pracovat, najít správný work-life balance a nevyhořet.

8) Afterlife – Tohle je pro Forbes netradiční povídání. Je o výkonu, o zdraví a o mrazivém restartu. Jeho ústřední postavou je Šárka Strachová, nejúspěšnější česká lyžařka a dnes majitelka vlastní kliniky.

9) Pět tipů, jak se neutopit v alkoholu – Západní společnost brzdí s pitím alkoholu a trend „gentle drinking“ je patrný především u mladších generací. esko však v tomto směru výrazně zaostává a dlouhodobě se ve spotřebě alkoholu drží v první pětce zemí na světě.

10) Mezi medicínou a experimentem – Přes 500 transplantací ročně, unikátní operace i nové pavilony za miliardu. Nejvyhlášenější lékařské zařízení v Česku IKEM už rok vede Michal Stiborek, muž bez medicínského vzdělání, zato s ostruhami z tvrdého byznysu.

11) Pramen mládí – Jak majitel společnosti LINET, která vyrábí zdravotnická lůžka a matrace, potřeboval dobít baterky.

12) Mám tady ještě být? - David Vrba a Dan Frolec dosáhli v kariéře všeho. Nyní chtějí dalším manažerům středního věku pomoci najít novou cestu.

13) Od Fortuny ke zdraví – Vytvořil druhou největší skupinu na umělé oplodnění v Evropě a aktuálně otevírá největší soukromé klinické centrum v Praze. To je Jozef Janov, slovenský finančník odkojený Pentou, jenž dnes investuje miliardy Andreje Babiše.

více

Série Forbes 2020

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma