Kluk spolkne vesmír

Délka: 16 h 21 min
Interpret: Marek Němec
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 922 MB

Audiokniha Kluk spolkne vesmír obsahuje románový příběh, jehož autorem je Trent Dalton, čte Marek Němec.

Příspěvek do rubriky o zločinu. Příběh o pohřešovaných. Rodinný příběh. Bratrský příběh. Tragický příběh. Příběh o lásce. Vyprávění, jež nezapomenete.

Na předměstí Brisbane vyrůstá v 80. letech mezi drogovými dealery Eli Bell ‒ obyčejný kluk, na jehož životě ale nic obyčejného není. Chůvu mu dělá proslulý vězeňský útěkář Slim Halliday, který byl odsouzen na doživotí; jeho starší bratr August nemluví, jen píše vzkazy prstem do vzduchu; tátu skoro nezná, ale na svého otčíma Lylea nedá dopustit. Když si rodiče „vyrazí do kina“, pravděpodobně někde prodávají heroin. Přidá se Eli časem do podobného byznysu, nebo si splní sen a stane se investigativním novinářem? Kam mizí lidé, kteří si znepřátelí místního mafiánského bosse Tytuse Broze? A co znamená věta: Tvůj konec je mrtvý modropláštník…?

TRENT DALTON
Australský novinář získal mnoho žurnalistických ocenění a ostruhy si vydobyl i ve scenáristice. Ve své prvotině Kluk spolkne vesmír (Boy Swallows Universe, 2018), o níž tvrdí, že je autobiografická tak napůl, zpracoval i vlastní zážitky z dětství – rozpadlou rodinu, kriminální prostředí, zneužívání drog i alkoholu – jak sám prohlásil, snažil se „přetvořit něco dost temného v cosi krásného“. Román způsobil senzaci na newyorském knižním veletrhu, prodal se do 34 zemí a připravuje se jeho televizní adaptace v režii Joela Edgertona.

MAREK NĚMEC
Po studiu na střední průmyslové škole stavební v Chebu absolvoval herectví na DAMU. Od roku 2001 hraje v divadelním spolku Kašpar, působil též v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Kromě herectví se věnuje divadelní režii (Divadlo Ungelt, Divadelní spolek Kašpar). V roce 2013 byl nominován na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku. Moderuje na ČT Déčko rodinný pořad TamTam a dětský pořad Studio kamarád.

Nahrávka vznikla podle knihy Trenta Daltona Kluk spolkne vesmír vydané nakladatelstvím Argo v roce 2019. BOY SWALLOWS UNIVERSE. Copyright © Trent Dalton 2018. First published in English in Sydney, Australia by HarperCollins Publishers Australia Pty Limited in 2018. This Czech language edition is published by arrangement with HarperCollins Publishers Australia Pty Limited. The Author has asserted his right to be identified as the Author of this work.. Translation © Barbora Punge Puchalská, 2019. Cover art © Darren Holt, HarperCollins Design Studio, 2018| Čte Marek Němec | Režie, zvuk a mastering Pavel Štěpánek | Hudba Kittchen | Grafická úprava obalu pro CD Matěj Čadil. | Technický redaktor Nikolaj Ivaskiv | Odpovědná redaktorka Šárka Jančíková | Vydalo Tympanum, s. r. o., Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha, 2020.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma