Obálka audioknihy Sonety

Interpret: Pavel Soukup
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2011

Když v červnu 2002 Český rozhlas 3 – Vltava nasadil do vysílání sto padesáti čtyřdílný cyklus Sonetů Williama Shakespeara, nikdo z tvůrců netušil, s jak obrovským posluchačským ohlasem se toto dílo setká.
Sbírkou básní nejslavnějšího alžbětinského dramatika provázel posluchače známý překladatel a anglista Martin Hilský, sonety v originále interpretoval Scott Bellefeuille, v Hilského překladu pak Pavel Soukup. Režijně spolupracovala Markéta Jahodová. Co báseň, to desetiminutový pořad.
Posluchači kvitovali tento počin s nadšením, do redakce poslali na tisíc autorských pokusů o shakespearovský sonet či vlastních překladů velkého klasika, v dopisech žádali o reprízy a také o vydání celého cyklu. Uslyšíte 154 sonetů v české a anglické verzi s komentáři Martina Hilského. Upřímně věřím, že vás Sonety nadchnou stejně jako při poslechu z rozhlasových přijímačů.

Sonety - audiokniha obsahující básně Williama Shakespeara, namluvené Pavlem Soukupem a Scottem BelleFeuillem.