Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Tajemný hrad v Karpatech

Tajemný hrad v Karpatech

Jules Verne

Délka: 6 h 9 min
Interpret: Libor Hruška
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 347 MB

JAKÉ TAJEMSTVÍ SKRÝVÁ HRAD V SEDMIHRADSKU?

Odhalí hrabě Telek tajemství, jímž je opředen hrad v karpatské vesnici? Je obraz jeho mrtvé lásky, pěvkyně Stilly, jen přeludem? Román je poctou lidské vynalézavosti.

Hrabě Franz Telek propadne kouzlu krásné operní pěvkyně Stilly. Ta však při představení náhle umírá a hraběti málem pukne srdce. Stopy jeho lásky ho zavedou do karpatské vesnice Verst, kde stojí hrad opředený tajemstvím. O jeho odhalení se už dříve pokoušeli lesník Nik Dek a doktor Patak, umně sestrojená obranná zařízení majitele hradu barona Gortze a jeho společníka, geniálního fyzika Orfanika, však jejich úsilí zmařila. Hrabě Telek zahlédne na cimbuří hradu siluetu zpívající pěvkyně a je přesvědčen, že hrad se stal jejím vězením. Rozhodne se ji osvobodit, ale netuší, že její obraz je pouhým přeludem.

Vernův román je opět poklonou vědeckým objevům a lidské vynalézavosti, na své si přijdou i milovníci strašidelna.

JULES VERNE
Narodil v Paříži jako syn pařížského právníka a dcery námořníka. Psal zejména dobrodružnou literaturu a dnes je považovaný za zakladatele sci-fi žánru. Verne ve svých dílech předpověděl celou řadu vědeckých a technických objevů a vynálezů, například dálkové lety řiditelným balonem, velkorážní dělo, videofon, skafandr, kosmické cesty, elektrický motor, tank, vrtulník a další. Takzvané „verneovky“ patří ke klasickým dílům světové literatury a navzdory tomu, že byly napsány před více než sto lety, jsou stále velmi populární.

LIBOR HRUŠKA
Český herec a režisér. Je absolventem Pražské konzervatoře, jako herec působí či působil v Divadle v Řeznické, A studiu Rubín, Státním divadle Ostrava, Divadle pod Palmovkou, Karlínském divadle, Divadle U Valšů, Divadle ve Věži… Jeho hlavním oborem je dabing. S hlasem Libora Hrušky se setkáme v rolích Marka Wahlberga, Aarona Eckharta, Kurta Russella nebo Jamieho Foxxe. Mezi jeho nejzajímavější dabingové příležitosti patří dabing Rodneyho McKaye v seriálu Hvězdná brána: Atlantida. Daboval i skřítka Dobbyho ve filmech o Harry Potterovi. Za dabing Jamieho Foxxe ve filmu Ray obdržel v roce 2006 Cenu Františka Filipovského. Je i dabingovým režisérem – od roku 1999 se podílí na českém znění německého akčního seriálu Kobra 11.

Nahrávka vznikla podle knihy Julese Verna Tajemný hrad v Kapratech vydané nakladatelstvím Omega v roce 2015. Z francouzského originálu Le Chateau de Carpathes přeložil František Serafínský Procházka. Čte Libor Hruška. Režie a zvuk Nikolaj Ivaskiv. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Úprava obálky pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. , 2023.

Audiokniha Tajemný hrad v Karpatech, autor Jules Verne, čte Libor Hruška.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma