Obálka audioknihy Pan Buřtík a pan Špejlička

Interpret: Zdeněk Svěrák
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011

Když se pan Buřtík a pan Špejlička poprvé setkali, dali se do smíchu. Smáli se sami sobě, vždyť jeden vypadal jako soudek a druhý jako tyčka. Ale hned si byli sympatičtí, skamarádili se a zažili spolu řadu dobrodružství. K jejich komické dvojici patří také tři psi, kteří se všichni jmenují Pocem, a vrabec, jehož naučili létat.
Žertovné příhody legračních druhů jsou určeny všem dětem, snadno jim však podlehnou i dospělí, protože řada jinotajů hovoří jenom k nim. Hravost a vtip Svěrákových nápadů uchvátí ajeho způsob sdělení pobaví všechny generace.
V nahrávce nalezneme tři vyprávění. Dva příběhy komických přátel napsal Zdeněk Svěrák kdysi svým malým dětem, poslední povídku dokončil v minulém roce pro knižní vydání. Autor je v tomto případě jedinečným anejlepším interpretem, přítel Jaroslav Uhlíř pak nejlepším hudebním skladatelem. Audioknihu, tak jako knižní vydání, doprovází ilustrace Jiřího Votruby. Kamarádství, které se hned tak nevidí, pomůže dostat hrdiny z každého maléru!

Pan Buřtík a pan Špejlička - příhody nesourodé dvojice představují audioknihu pro malé i velké. Napsal a čte Zdeněk Svěrák.