Jiný T. G. M.

Délka: 15 h 45 min
Interpret: Pavel Batěk
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 888 MB

Audiokniha Jiný T. G. M. je konečně celkovým pohledem na život a osobnost Tomáše Garrigua Masaryka. Pavel Kosatík odvedl skvělou a záslužnou práci. Čte Pavel Batěk.

MASARYK PRO 21. STOLETÍ

Masarykův plastický obraz pojmenovává jeho imponující vlastnosti a polemicky se vyrovnává s jeho omyly. Líčí prezidenta Masaryka jako ideového rváče na cestě za vizemi, o jejichž mravní oprávněnosti je přesvědčen. Výsledkem zápasů je sporné pozitivní dílo: stát, o kterém snily generace předků. Zároveň zakladatel paradoxně zatížil stát břemeny, která se časem ukázala neúnosná. Audokniha Jiný TGM v podání Pavla Batěka je pro všechny, kdo přemýšlejí o české provinčnosti demokracii a o tom, jak ji udržet. Zároveň přináší víc života a pochybností než pomníků a svatých obrázků.

PAVEL KOSATÍK:
Spisovatel a scenárista, autor řady monografií význačných osobností české historie a kultury (například Olga Havlová, Pavel Kohout, Ferdinand Peroutka, Pavel Tigrid a další), televizních scénářů a originálních sond do české historie, jako jsou knihy České snění (2010) nebo České okamžiky (2011). Bestsellerem se stala i Sběrná kniha (2017), jeho knižní rozhovor s Helenou Třeštíkovou. Autor získal mnohá ocenění, mj. Cenu Toma Stopparda (2001), či Cenu Ferdinanda Peroutky (2009).

PAVEL BATĚK:
Ještě před závěrečnými zkouškami na DAMU se stal členem souboru Divadla na Vinohradech. Zde ztvárnil například titulní roli v inscenaci Vojcek v režii Daniela Špinara, Malcolma v Shakespearově Macbethovi a další významné role v inscenacích Donaha!, Transit, Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! nebo Věc Makropulos. Od sezony 2015/2016 je členem Činohry Národního divadla. Spolupracuje také s filmem a televizí. Mohli jste ho vidět například ve filmech Swingtime (2006), Stín smrtihlava (2012), Zejtra napořád (2014) nebo Dukla 61 (2018) a v seriálech První republika, Labyrint, Ohnivý kuře, Mordparta nebo Bohéma.

Nahrávka vznikla podle knihy Pavla Kosatíka Jiný T. G. M. vydané nakladatelstvím Paseka v roce 2018. © Pavel Kosatík, 2018. Čte Pavel Batěk. Hudba Dominik Svoboda. Režie, střih a mastering Pavel Kadlec. Typografie, obálka a sazba Martin Pecina. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo vydavatelství Tympanum ve spolupráci nakladatelstvím Paseka v prosinci 2018.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma