Forbes říjen 2020

Koupit za 99 Kč Cena včetně DPH

Délka: 2 h 55 min
Interpret: Vendula Fialová
Vydavatel: Forbes
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 164 MB

Forbes říjen 2020 – Audiotéka ve spolupráci s českým magazínem Forbes představuje Forbes v audio verzi. Ve třech hodinách nahrávky najdete klíčové články aktuálního vydání magazínu Forbes. Čte Vendula Fialová.

O ČASOPISU FORBES:
První číslo magazínu Forbes vydali v roce 1917 B.C. Forbes a Walter Drey. V češtině vychází od roku 2011. Stejně jako mateřský časopis z New Yorku i ten český přináší příběhy úspěšných byznysmenů, upozorňuje na málo zřejmé trendy v byznysu a varuje před nebezpečími. Je nejlepším byznysovým magazínem na českém trhu, 60 procent obsahu je z prostředí českého byznysu, zbytek to nejlepší z americké edice a dalších jazykových mutací.

1)Editorial – Boží kapitalismus

2) Ruleta života – Lepší je být bohatý a zdravý než chudý a nemocný. A vůbec nejlepší je být zdravý a zbohatnout na zdraví ostatních.

3) Ticho – Klavírní lekce Karla Komárka pro zájemce z Číny právě začíná.

4)Branky, body, miliony – Fotbalové kluby, hokej, dostihoví koně. Čeští miliardáři mají svoje libůstky.

5) Lepší kapitalismus – Pandemie koronaviru každým dnem, každou hodinou přetváří náš ekonomický systém. Je ten nový, který se právě teď rodí, lepší, férovější a chytřejší než všechny předchozí?

Dopisy miliardářů – Nejbohatší lidé Česka v rolích autorů Forbesu. Pavel Tykač, Marek Dospiva, Radim Passer a ¬další čeští miliardáři píšou do Forbesu svá zamyšlení nad současným stavem světa kapitalismu.

6) Pavel Tykač: Stoletá babička a deviantní myši – Majitel skupiny Sev.en Energy a sedmý nejbohatší Čech vysvětluje, proč mu Evropa připomíná starou bohatou babičku, která reálný svět chápe méně a méně.

7) Marek Dospiva: O kapitalismu a jeho nové podobě – Dolarový miliardář a majitel Penty vysvětluje, proč bychom neměli zapomínat na naši draze zaplacenou zkušenost s totalitními ideologiemi a sociálním inženýrstvím.

8) Luděk Sekyra: Kapitalismus a morálka nerovnosti – Developer, který rád filozofuje a je členem akademického sboru Oxfordské univerzity, se zamýšlí nad distributivní spravedlností a egalitarismem štěstí.

9) Jiří Hlavatý: Kapitalismus je občas nemilosrdný - 36. nejbohatší Čech a majitel textilky Juta je známý tím, že pracuje od rána do večera, od pondělí do neděle. A tak teď hodně přemýšlí nad tím, co nová doba dělá s podnikavostí a pracovitostí lidí.

10) Radim Passer: Můžeme rozpoznat znamení doby? - Pražský developer a 33. nejbohatší Čech se místo nad stavem kapitalismu zamýšlí rovnou nad stavem společnosti. A jako pravověrný kazatel si myslí, že zná lék na bolesti dnešní doby.

11) Obracím byznys naruby – From hero to zero... a zase zpět? Letos v březnu se stal vítězem EY Podnikatele roku a pak jeho byznys extrémně tvrdě zasáhla korona. Oliver Dlouhý v tom vidí i příležitost.

12) Tři v jednom – Hradec nad Moravicí je nenápadné městečko na Opavsku. Mají tu hezký zámek, hrají krajský přebor... a bydlí tu tři čeští miliardáři.

13) Malovat a rýt de negativu – Je to světoznámý fotograf, který se řízením osudu významně podílel na výchově Daniela Křetínského a ovlivnil jeho hodnotové ukotvení. Rozhovor s Vladimírem Židlickým vedla jeho snacha.

14) Zítra vstanu a změním svět – Příběh o tom, že s notnou dávkou umanutosti jde i v sedmitisícovém městečku dělat velké věci.

více

Série Forbes 2020

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma