Obálka audioknihy Legenda o Ospalé Díře

Interpret: Zbyšek Horák
Vydavatel: Redbell
Vydáno: 2021

K dvoustému výročí od prvního vydání této legendární povídky vznikla česká dramatizovaná audiokniha, ve které se vypráví příběh o bezhlavém jezdci, který straší obyvatele Ospalé Díry.

Dodnes je tato povídka o strašidelném přízraku na koni celosvětově oblíbeným příběhem vyprávěným v předvečer svátku všech svatých nebo v období halloweenu. Autor Washington Irving i po více než dvou stoletích svým příběhem inspiroval například hollywoodského režiséra Tima Burtona, který natočil snímek "Ospalá Díra" nebo Walta Disneye, který již v padesátých letech nechal podle knižní předlohy nakreslit pohádku "Ichabod and Mr. Toad".

Příjemný poslech!

Čte: Zbyšek Horák

Dále hrají:
Jitka Ježková - Katrina Van Tassel
Jiří Lejnar – Doffue Martling
David Novotný - Hans Van Ripper
Pavel Rímský - Starý Brouwer
Filip Švarc - Bezejmenný Džentlmen
Bohdan Tůma - Brom Bones
Tomáš Voženílek – Ichabod Crane

Audiokniha Legenda o Ospalé Díře – americký gotický horor, který si lze poslechnout ve dvou verzích. Jako audioknihu (1h 30min) v podání pana Zbyška Horáka, a také jako audiodramatizaci (1h 50min) doplněnou o hvězdné obsazení, spousta ruchů, zvukových efektů a hudby.