Obálka audioknihy La Loba

Interpret: Martin Preiss
Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2017

Syrový příběh zmizení se odehrává v překrásné, ale drsné krajině. Aljašská pustina pohltí dvě mladé ženy – jako první Elese, která s manželem tráví v této nádherné přírodě líbánky, a o tři roky později Newyorčanku Ninu, jež přijela na Aljašku na návštěvu. Policejní seržant Hamilton je přesvědčený, že mezi oběma případy existuje souvislost. Společně s Gregem Martinem, manželem první zmizelé ženy, se vydávají hledat podivného muže jménem Grizzly Adams, který by mohl být klíčem ke zmizením žen. Nina, v té době násilím držená v nehostinné divočině, sbírá zbytky sil, aby uprchla na svobodu. Zdaří se její plán na přežití?

Alan Russel (1956)
Americký prozaik se ve své tvorbě soustředí především na romány s tajemnými zápletkami. Psaní knih se začal věnovat teprve po tom, co utrpěl zranění, které zabrzdilo jeho rozjetou basketbalovou dráhu. Zkušenosti z pozdějšího povolání v cestovním ruchu posloužily Russelovi při popisu prostředí ve dvanácti oceňovaných knihách a jedné trilogii. Kvůli autentičnosti sbíral pro román La Loba materiály více než dvacet let.

Martin Preiss (1973)
Převážně divadelní herec, moderátor a dabér absolvoval pražskou DAMU. I když původně nebyl pro hereckou kariéru rozhodnutý, výjimečné nadání po slavných rodičích se přece jen projevilo. Působil v plzeňském Divadle J. K. Tyla a poté ve stálém angažmá Národního divadla, kde vystupoval nejčastěji v shakespearovských a dalších klasických rolích. Na obrazovkách se objevil v několika televizních filmech a také jako moderátor populární soutěže Chcete být milionářem?. V současnosti hraje především v Divadle Na Jezerce. Věnuje se načítání audioknih (např. Císařovy nové šaty a další pohádky, Řecký poklad).