Obálka audioknihy Obed v ohrození

Interpret: Lukáš Frlajs
Vydavatel: Fond na podporu umenia, Slovart, Wisteria Books
Vydáno: 2023

V škole pod hradom sa stalo čosi nečakané. Pondelňajší obed niekto ohrozil. Na chodbách necítiť sladké vône, po kuchárkach sa zľahla zem a v školskej kuchyni to vyzerá ako po nálete. Deti zo štvrtej A sa rozhodnú záhadu preskúmať. Peťo, Martin, Tomáš a aj pani učiteľka sa vyberú do kuchyne, no dlho sa nevracajú. Čo sa s nimi stalo? Prečo zmizli v podzemí pod školou? Na záchrannú akciu do podzemia sa vyberú dievčatá, pretože chlapci nenabrali dosť odvahy. Čo ich čaká, sa dozviete v príbehu. No nebude to veľmi voňavé dobrodružstvo.

Kompletnú neskrátenú verziu knihy číta Lukáš Frlajs, skvelý herec a obľúbený influencer. K hraniu mal sklony už od detstva. Poznáte ho z mnohých filmov a seriálov (Nedodržaný sľub, Perinbaba a Dva svety), divadelných predstavení (Peter Grimes, Krajčírky) a jeho hlas aj zo slovenského znenia filmov (Spy Kids, Harry Potter, Smrtonostná zbraň) a seriálov (Monk, či Dexter). Je tvorcom zábavných videí, znalcom popkultúry a pokémonov.

nahrávka a mix BMT studio 2023
autor: © Peter Bartoněk 2022
interpret: Ⓟ Lukáš Frlajs 2023
zvuk © Alžbeta Vrzgula/Miroslav Králik 2023