Noční pád

Délka: 6 h 31 min
Interpret: Igor Bareš
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2016
Typ souboru: MP3
Velikost: 368 MB

Noční pád - audiokniha obsahuje napínavý špionážní román, který vás chytne a nepustí. Autor Nelson DeMille se vrací ke katastrofě letu číslo TWA 800, při níž zemřelo 230 lidí. Účinkují Igor Bareš, Dana Černá, Jaroslav Plesl. Režie Michal Bureš.

Za soumraku na pláži na Long Islandu se Bob Mitchell a Janet Whitneyová oddávají milostným radovánkám a vše si natáčejí na kameru postavenou tak, aby zachytila každý lechtivý detail. Noční oblohu však najednou ozáří obrovský výbuch. Zatímco se policejní vozy ženou k místu neštěstí, dvojice popadne kameru a mizí.
Pět let po nehodě je pád letu 800 připsán mechanické závadě. Pro Johna Coreyho a Kate Mayfieldovou z elitní protiteroristické jednotky FBI tím však případ není uzavřen. S podezřením na snahu o ututlání případu vycházející z nejvyšších kruhů a v rozporu s rozkazy se rozhodnou získat důkaz, který odhalí pravdu o tom, co se opravdu stalo s letem 0800 – videokazetu zachycující milostné hrátky na pláži a poslední okamžiky letadla odsouzeného k záhubě.

Let TWA 800 byl pravidelný let společnosti Trans World Airlines z letiště Johna F. Kennedyho v New Yorku na Letiště Řím-Fiumicino s mezipřistáním na letišti Charlese de Gaulla v Paříži. 17. července 1996 ve 20:19 hodin letadlo Boeing 747-131 s registračním označením N93119 vzlétlo a ve 20:31:12 zmizelo z obrazovek radaru. Na palubě bylo 212 pasažérů a 18 členů posádky. O 38 sekund později se ozval kapitán Boeingu 737 společnosti Eastwind Airlines s hlášením: „Viděl jsem nějakou explozi ve výšce 16 000 stop (4 900 metrů).“ Vyšetřování zjistilo, že let TWA 800 se zřítil nad Atlantským oceánem po explozi neznámého původu. Havárii letadla nikdo nepřežil. Následné vyšetřování odhalilo, že explozi pravděpodobně, ne však s jistotou, způsobila jiskra z nezabezpečeného senzoru paliva. Osobní svědectví lidí z pobřeží však naznačují, že se mohlo jednat o teroristický útok nebo zbloudilou střelu amerického námořnictva. - Wikipedia

„Nelson DeMille se se svým literárním géniem a talentem pro stupňování napětí pouští do zachycení jedné z nejzáhadnějších tragédií současnosti – letu TWA 800. V celé jeho kariéře je tou nejpovedenější a nejnapínavější knihou právě Noční pád.“ - Dan Brown, autor románu Šifra mistra Leonarda

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma