Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Hoří

Délka: 7 h 19 min
Interpret: Kateřina Jebavá
Vydavatel: Větrné mlýny
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 413 MB

Hoří – dokonale propracovaný příběh, skvostná psychologická studie. Úspěšné hudební producentce vyhoří byt, přežije jenom zázrakem. Ještě měsíce po požáru slyší podivné zvuky a vede nekonečné hovory s Larsem a Piou, kteří neexistují – jsou to jen hlasy v její hlavě. Mluví o Hjartanovi, o tom, že to ona může za jeho smrt. V originálním, vzrušujícím, detektivně laděném příběhu autorka pozvolna a strategicky odkrývá políčka z mozaiky tíživé, náhle traumatickým prožitkem vyhřezlé minulosti hlavní hrdinky. Události, které se staly kdysi, zasahují přítomnost a míchají se v souvislý tok vyprávění, který čtenáře spolehlivě udrží v neustálém napětí od první až po poslední stránku.

Audiokniha Hoří vyšla s podporou Česko-německého fondu budoucnosti.

SUDABEH MOHAFEZ
Narozena 1963 v Teheránu, po otci Íránka, po matce Němka. Když jí bylo patnáct let, v době islámské revoluce, odešla rodina do Západního Berlína. Studovala hudbu, anglistiku a pedagogiku, pracovala pro nezávislé organizace v oblasti migrace a prevence násilí. V šestatřiceti letech debutovala povídkovou knihou Pouštní nebe země hvězd (2004), o rok později vydala román Rozhovor v blízkosti moře, v roce 2010 knížku Desetiřádkové povídky a román Hoří. „Píšu o běžných věcech, které se dějí v Německu. Když ale lidé slyší moje jméno, očekávají exotiku a jsou překvapeni, že nepíšu pohádky o arabských rytířích…,“ říká.

KATEŘINA JEBAVÁ
Herečka s širokým stylovým rozsahem, moderátorka a lektorka. Mimo rodné češtiny, hraje i v německém jazyce. První angažmá získala v legendárním divadle Husa na provázku. V současné době je na volné noze, spolupracuje s několika divadelními soubory, načítá audioknihy. Věnuje se podpoře rodin s dětmi, které mají postižení sluchu. Vytvořila unikátní kreativně-vzdělávací systém Lekce tandemového divadla.

Audiokniha Hoří obsahuje detektivně laděný příběh od autorky Sudabeh Mohafez. Překlad Tereza Semotamová, čte Kateřina Jebavá.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma