Obálka audioknihy Cari Mora

Interpret: Pavel Nečas
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019

Cari Mora uprchla před válkou v rodné Kolumbii do USA a pod dohledem imigračního úřadu žije na dočasné povolení pobytu v Miami. Aby se uživila, stará se o luxusní sídlo přímo na pláži Miami Beach. Nemá ale tušení, že pod domem je ukryto půl tuny ryzího zlata a jistý Hans-Peter Schneider po něm už celé roky slídí. Krásná Cari, která pro zvrhlého Schneidera představuje potenciálně zajímavou kořist sama o sobě, je teď zdá se, jedinou překážkou. Jejich nevyhnutelný střet však možná nebude mít tak jasného vítěze, jak se na první pohled zdá. Vlastní minulost Cari Moru totiž předurčila k nerovnému boji.

THOMAS HARRIS
Narodil se v Jacksonu ve státě Mississippi. V roce 1964 úspěšně zakončil bakalářský program v oboru angličtina na Baylor University a nastoupil jako novinář u Associated Press. Ne náhodou zde měl na starost informační pokrytí vražd a násilných trestných činů. Zkušenosti z redakce zúročil ve vlastní tvorbě – od počátku na sebe prozrazuje zaujetí svou prací a smysl pro detail. Svůj první román, Černá neděle, napsal v roce 1975 a kniha se už po dvou letech dočkala filmového zpracování. O šest let později následovala trilogie Červený drak, ve které poprvé představil Dr. Hannibala Lectera, geniálního masového vraha. Když se autor při psaní této knihy vžíval do svého démonického antihrdiny , strávil rok a půl v maličkém domku na samotě. V roce 1988 Harris vydává Mlčení jehňátek, které po svém zfilmování v roce 1991 zaujímá přední místa ve filmových žebříčcích a získává hned pět Oskarů. Další pokračování, tentokrát s názvem Hannibal (1999), se stalo okamžitě bestsellerem, stejně jako následující autorova kniha Hannibal – Zrození. Kniha Hannibal byla zfilmována a zpracována ve formě třináctidílného seriálu. Thomas Harris neposkytl od roku 1976 žádný rozhovor.

PAVEL NEČAS
Narodil se v Hodoníně, dětství prožil v Hustopečích u Brna. Po studiích na brněnské konzervatoři začínal v brněnském Divadle Na provázku. Působil také v divadlech v Olomouci, Uherském Hradišti nebo v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Od jeho vzniku, tedy roku 1998, působí v pražském Divadle Na Fidlovačce. Ztvárnil také výrazné role v seriálech Zdivočelá země, Černí baroni, Poslední sezona, Poste restante nebo Okresní přebor nebo ve filmech Příběh kmotra (2013) a Bajkeři (2017).

Nahrávka vznikla podle knihy Thomase Harrise Cari Mora vydané nakladatelstvím Argo v roce 2019. Copyright © 2019 Thomas Harris. Z anglického originálu Cari Mora vydaného nakladatelstvím Grand Central Publishing v roce 2019 přeložil Martin Urban. Translation © Pavel Urban, 2019. Čte Pavel Nečas. Režie, střih a mastering Pavel Kadlec. Hudba Kittchen. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2019.

Audiokniha Cari Mora obsahuje thriller od tvůrce Hannibala Lectera, Thomase Harrise. Čte Pavel Nečas.