Obálka audioknihy Mlčící pacientka

Vydavatel: Voxi
Vydáno: 2020

TICHO JEŠTĚ NIKDY NEBYLO HLASITĚJŠÍ

Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?

ALEX MICHAELIDES
Alex Michaelides (*1977) se narodil na Kypru. Vystudoval literaturu v Cambridge a scenáristiku na American Film Institute v Los Angeles. Napsal scénář filmu The Devil You Know (2013), v němž hlavní roli ztvárnila Rosamund Pike, a spolupracoval na scénáři filmu Angláni na útěku (2018), ve kterém si zahrála Uma Thurman. Mlčící pacientka je jeho debutový román.

Audiokniha Mlčící pacientka obsahuje oceňovaný thriller, jehož autorem Alex Michaelides. Čte Lucie Štěpánková a Petr Stach. Režie Václav Knop.