Obálka audioknihy Prokletí jménem Rozálie

Vydavatel: Čti mi!
Vydáno: 2021
Série: Moravské případy Jakuba a Viléma

Jakub a Vilém se usadili na hradě Cornštejně. Paní Anna souhlasila se svatbou dcery Elišky s Vilémem a jeho přítele Jakuba jmenovala purkrabím hradu Cornštejna. Jakub si vypracuje pověst důsledného a neovlivnitelného vyšetřovatele násilných činů a není tomu jinak ani v případě, kdy je uprostřed lesů nalezena mrtvola pana Mikuláše z Krnčic. Jakuba čekají těžká rozhodnutí, kdy odhaluje hned několik motivů, jejichž stopy vedou k potenciálním vrahům. Je na vině nízký zlodějský pud vůdce místní bandy lapků, žárlivost šlechtických nápadníků manželky zavražděného Mikuláše, chamtivost a necitelnost paní Rozálie nebo… Děj vygraduje do neočekávané zápletky, do které všechna kolečka motivu série úmrtí nakonec zapadnou jako do hodinového strojku.

Zajímavý příběh z dob Václava II, který vás zavede svou neopakovatelnou atmosférou do středověkého vězení s tajemstvím nevyjasněného úmrtí, mučírny s kreativním popisem práva útrpného, středověké krčmy, páchnoucí dávno nepoživatelnými pochutinami, kuchyně středověkého hradu Cornštejna, panských komnat a slavnostních sálů, nebezpečných lesů, plných lapků a lupičů. Příběh je nepřímým pokračováním knihy Vražda nepočestné panny.

MARTINA NOVOTNÁ
Martina Novotná se narodila v roce 1983 v Karlových Varech. Později se přestěhovala do Prahy, kde vystudovala česko-španělské gymnázium a následně absolvovala Policejní akademii obor Bezpečnostně-právní studia a kriminalistika. Rok působila na katedře kriminalistiky jako odborný asistent. Věnuje se výuce cizích jazyků, především angličtiny a španělštiny.

Ve svých příbězích využívá zkušenosti nejen z kriminalistiky, ale také z dalších oborů, kterými se zabývá. Její tvorbu ovlivňuje především zájem o historii a historický šerm, jemuž se aktivně věnuje, a studium psychologie se zaměřením na negativní jevy ve společnosti. Stranou jejího zájmu nezůstávají ani tzv. „věci mezi nebem a zemí“. Díky tomu se v knihách můžeme setkávat i s prvky fantasy, které dokreslují detektivní zápletky z doby vlády Václava II.

Mezi její další záliby patří především jízda na koni, výroba šperků a psaní recenzí na knihy, kde se zaměřuje na oblast historických románů a detektivek.

Audiokniha Prokletí jménem Rozálie obsahuje historickou detektivku autorky Martiny Novotné, čte Milan Šmíd.

Série Moravské případy Jakuba a Viléma

Obálka audioknihy Vražda nepočestné panny