Obálka audioknihy Sněhová sestřička

Interpret: Matyáš Valenta
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2019

Pusťte kouzlo Vánoc do svých srdcí!

Štědrý den býval pro Juliána tím nejkrásnějším v roce, jenže letos je všechno jinak. Nepeče se cukroví, nezdobí se stromeček, doma je ticho a ponuro, jako by se Vánoce letos ani neměly konat. Celá rodina totiž truchlí nad ztrátou chlapcovy starší sestry Juni. Potom ale Julián potká Hedviku, která jeho dny rozzáří nejširším úsměvem na světě a připomene mu, jak krásný může adventní čas být. Vrátí mu tak naději, že by se svátky snad přece jen mohly slavit i u nich doma. Bude však mít jejich kouzlo až takovou moc, aby jim vrátilo do života radost?

Laskavý, dojemný a nezapomenutelný příběh s tajemstvím ocení milovníci Vánoc všech věkových kategorií. V Norsku se stal záhy po vydání bestsellerem. Práva na jeho vydání byla prodána do 22 zemí.

„Má všechno, co člověk od vánočního příběhu očekává. Je napínavý, krásně napsaný, naplněný zármutkem i radostí. A sentimentální tak akorát.“ - Fredrik Wandrup, Dagbladet

MAJA LUNDE
Rodačka z norského Osla, kde žije s manželem a se třemi dětmi, ohromila svět svým prvním románem pro dospělé Historie včel (2015, č. 2017). Práva na jeho vydání se prodala do více než 30 zemí a v Německu se stal nejprodávanější knihou roku 2017. Autorka na něj formálně navázala další úspěšnou prózou Modrá (2017, č. 2018), z níž se stal rovněž mezinárodní bestseller. Jejím nejnovějším románem je Przewalskis hest (Kůň Przewalského; 2019). Od roku 2012, kdy vyšla její prvotina pro mládež Over grensen (Přes hranice) o uprchlících v čase holokaustu, má na kontě i osm knih pro děti. Věnuje se také psaní scénářů pro norskou televizi.

MATYÁŠ VALENTA
Poprvé se před kamerou objevil už ve čtyřech letech, kdy natočil svou první reklamu, a od té doby si zahrál ve více než dvaceti spotech. Od dětství ho režiséři začali obsazovat i do seriálů komerčních televizí (Redakce, 2004), do televizních komedií (Loupežníci, 2005) i do celovečerních filmů (Rafťáci, 2006). Za roli rošťáka Honzíka v Rafťácích byl roku 2006 oceněn Zlatým dudkem na Filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana. Totéž ocenění získal rok nato za roli Ondry v dobrodružném snímku Maharal – tajemství talismanu(2007). Diváci ho znají především díky nekonečnému seriálu Ulice (2005). Po gymnáziu se rozhodl studovat na FAMU obor režie. Jeho mladší sestra Anna-Marie se v Ulici vedle něj objevuje v roli malé Emy Toužimské a spolu si zahráli i v seriálu Zdivočelá země (2008).

Audiokniha Sněhová sestřička obsahuje vánoční příběh, jehož autorkou je Maja Lunde, čte Matyáš Valenta.