Obálka audioknihy Kouzelné zrcadlo

Interpret: Vít Dvorský
Vydavatel: Čti mi!
Vydáno: 2021

Hrdina titulního příběhu Simon Lom si koupí ve starožitnostech magické zrcadlo z doby Rudolfa II. a na jeho ploše spatří výjev z jednoho ze svých minulých životů – osudy pana Šimona Lomnického, umělce ze 17. století. Protagonista třetího příběhu Dáma z obrazu se při návštěvě zámku Heslov seznámí s přízrakem „dámy z obrazu“, krásné Apoleny, která před staletími trpěla láskou k Mikuláši Dačickému z Heslova. Lidské vztahy a osudy jsou napříč časem nevyzpytatelné.

MILOŠ KAREŠ
Miloš Kareš (nar. 12.11.1891, zemř. 02.02.1944) Vlastním jménem Miloslav Kareš. Studoval pražskou Filozofickou fakultu (1911–1915). Pracoval jako učitel, novinář (1919–1922) a redaktor tiskového odboru předsednictva ministerské rady v Praze (1923–1927), potom až do r. 1942 pracoval v rozhlase. Hudební a divadelní kritik, operní libretista a rozhlasový autor (napsal první české rozhlasové hry), adaptoval pro rozhlas i díla jiných autorů, ve 30. letech psal divadelní hry.

Autor hudby:
Lamento di Ninfa – Monteverdi v interpretaci Ondřeje Morcinka
Nálady, dojmy a upomínky, Op. 41 No. 14: Poéme- Zdeněk Fibich v interpretaci O. Morcinka