Císařovy nové šaty

Hans Christian Andersen

Koupit za 79 Kč Cena včetně DPH

Délka: 14 min
Interpret: Jiří Knot
Vydavatel: SAGA Egmont
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 13 MB

Císař se zajímá jen o to, jak vypadá. Všechny peníze utrácí za látky a kabátce a několikrát denně se převléká. Jeho marnivosti však využijí dva podvodníci, kteří se vydávají za krejčí. Tvrdí, že císaři ušijí ty nejkrásnější šaty – a navíc kouzelné! Lidé hloupí a neschopní vykonávat dobře svoji práci tyto šaty neuvidí.

Samotný císař pochopitelně své nové, neexistující šaty nevidí, ale předstírá opak, aby si lidé nemysleli, že je hloupý či neschopný. Stejně tak to předstírají i jeho ministři a další poddaní. Zvítězí snad přetvářka a pochlebování, nebo vyjde pravda najevo?

HANS CHRISTIAN ANDERSEN (1805–1875)
Byl dánský spisovatel, který se proslavil jako autor dětské literatury. Mezi nejoblíbenější pohádky z jeho pera patří Malá mořská víla, Sněhová královna, Ošklivé káčátko, Princezna na hrášku nebo Císařovy nové šaty. Jeho knihy byly přeloženy do více než 160 jazyků a mnoho z nich se dočkalo jak divadelního, tak filmového zpracování. Nejznámější jsou bezpochyby animované filmy studia Disney jako Malá mořská víla (1989) nebo volná adaptace Sněhové královny nazvaná Ledové království (v originále Frozen, 2013). Díky jeho přínosu dětské literatuře se Andersenovy narozeniny 2. dubna slaví jako Mezinárodní den dětské knihy.

Audiokniha Císařovy nové šaty obsahuje pohádku, jejíž autorem je Hans Christian Andersen. Čte Jiří Knot.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky