Obálka audioknihy Rady a zlomyslnosti - Ze světa aforismu a epigramu

Interpret: Jaroslava Adamová
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2015

Z komentáře k LP albu 1118 3295, které vydal Supraphon v roce 1983:
AFORISMUS je - jak praví slovník - "jadrná a stručná věta, jíž se vyslovuje nějaká myšlénka neb důležitá zásada." Z toho vyplývá, že aforistický sloh "libuje si ve stručných větách".
Takže ten, kdo se snaží s aforismem jakýmkoliv způsobem zacházet, je chtěj nechtěj nucen shromažďovat jadrné a stručné věty a libovat si v nich.
EPIGRAM, česky prostě nápis, "slove kratičká básnička, vyjadřující s duchaplnou pointou vážnou neb satirickou myšlénku výrazně úsečnou formou, se vztahem k určité věci neb osobě."
...A konečně pro ty, kdo si nelibují v definicích, lze doporučit jako mnemotechnickou pomůcku fakt, že slovo AFORISMUS zahrnuje jaksi slůvko "fór", což člověku připomene,
že je tu často co do činění s humorem, zatímco EPIGRAM zase obsahuje slovíčko "gram", které upozorňuje na to, že jde o útvar v každém případě malý....
Tomáš Vondrovic

Rady a zlomyslnosti - Ze světa aforismu a epigramu - audiokniha obsahuje výběr aforismů a vtipných postřehů z děl různých autorů. Účinkují Jaroslava Adamová, František Němec a Petr Kostka.