Obálka audioknihy Zlatý dům

Interpret: Lukáš Hlavica
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2019

Do luxusní newyorské čtvrti SoHo se stěhuje Nero Golden, bohatý a mocný magnát s tajemnou minulostí. S hrdostí sobě vlastní si přivlastnil jméno šíleného římského císaře a všechno na jeho zjevu je majestátní, od oblečení, aut až po výběr whiskey. Přítomnost jeho rodiny budí v okolí přirozeně mnoho otázek – kdo je Nero Golden a odkud přišel? Vypravěč příběhu, mladý filmař, se chce o Goldenovi dozvědět víc. A především, natočit o něm a jeho rodině dokumentární film.

Kniha Zlatý dům časově rámuje období vlády Baracka Obamy a reflektuje volbu nového prezidenta. Proto je v Americe označována za „první velký román trumpovské éry“, případně za „Velkého Gatsbyho nové doby“. Mnohovrstevný příběh plný dějových odboček se spoustou popkulturních narážek představuje nejlepší příklad současné angloamerické literatury.

SALMAN RUSHDIE
Světoznámý prozaik původem z Bombaje, který ale nyní žije a tvoří ve Velké Británii a USA. Každý jeho román je očekáván s velkým nadšením. Jeho první úspěšné dílo byly Děti půlnoci z roku 1981. V roce 2007 byl britskou královnou povýšen do šlechtického stavu. Na vydání románu Satanské verše reagoval íránský ajatolláh vypsáním odměny na Rushdieho zabití a on se tak musel několik let skrývat. Jeho díla se pohybují na pomezí magického realismu a historické fikce, tematicky jde často o střet mezi východním a západním světem.

LUKÁŠ HLAVICA
Český herec a dabér. Vystudoval herectví na pražské DAMU, věnuje se také divadelní režii. Zahrál si v úspěšném seriálu Zdivočelá země. Na svém kontě má několik desítek dabingových rolí, daboval například Arnolda Schwarzeneggra nebo Daniela Craiga.

Copyright © Salman Rushdie, 2017. Translation © David Petrů, 2018.

Zlatý dům je nová výtečná audiokniha mezinárodně proslulého autora, epos přelomu tisíciletí. Napsal Salman Rushdie. Dokonale načetl Lukáš Hlavica.