Kladenské pohádky

Koupit za 89 Kč Cena včetně DPH

Délka: 1 h 16 min
Interpret: Václav Rašilov
Vydavatel: Halda
Vydáno: 2014
Typ souboru: MP3
Velikost: 71 MB

Kladenské pohádky - audiokniha obsahuje pohádky inspirované Kladnem, které sepsal Luděk Švorc. Vypráví Václav Rašilov.

Za křivoklátskými lesy, řekou Berounkou a lány polí stojí město Kladno. Dolovalo se v něm uhlí a v ohromné peci se dělalo železo. Na kraji města bylo velké vlakové nádraží, kterému nikdo neřekl jinak než Výhybka, protože se odtud vypravovaly vlaky do různých směrů. Kousek od vlakového nádraží bylo ohromné železné šrotiště. Mezi haldami železa vynikal velký, rezivějící tank s roztrženým kanonem. A právě tenhle tank si vybrali za obydlí dva mladí myšáci Chloupek a Zoubek.
Jako správní myší kluci mají Chloupek a Zoubek rádi pohádky. Pro příběhy inspirované Kladnem a jeho okolím si každý den chodí ke strejdovi Šedivákovi.

Obsah:
1. Chloupek a Zoubek
2. O smutné mašince
3. Víla Poldinka
4. Rytíř Roland
5. Kladenský hastrman
6. Tajemství studny
7. Lojza a divoženky
8. Permoník z Mayrovky
9. Bílá paní
10. Černá mumie

Luděk Švorc (1941) se původně vyučil v Poldi, při zaměstnání vystudoval střední průmyslovou školu a Lidovou konzervatoř, obor výtvarná fotografie, u prof. Šmoka. Od roku 1970 pracoval jako profesionální fotograf, publikoval v řadě časopisů a novin. V literární tvorbě se zaměřuje zejména na tematiku přírody, rybářství a vzpomínky na léta dětství na periferii Kladna po 2. světové válce. Napsal např. knihy České řeky a říčky, Zapadlé oblázky nebo Housle pod vodou, podílel se na výpravné publikaci Křivoklátsko. V roce 2013 vydal svou první dětskou knížku Kladenské pohádky, které o rok později následovaly Křivoklátské pohádky.

Václav Rašilov (1976) je nejmladší člen slavné herecké rodiny. Vystudoval pražskou konzervatoř a alternativní herectví na DAMU. Působil a působí v různých pražských divadlech, v současnosti je jeho domovskou scénou kladenské loutkové Divadlo Lampion. Tu a tam se objevuje i ve filmu či televizní tvorbě (např. seriál Proč bychom se netopili), často pracuje v dabingu.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma