Obálka audioknihy Mučitelův stín

Vydavatel: Fobos
Vydáno: 2023
Série: Kniha Nového Slunce díl 1

Životní dráha mučitelského učně Severiána se zdá být jasně daná: v patřičném věku se stane tovaryšem a posléze mu jeho nadání možná vynese i pozici cechovního mistra. On však z lásky poruší pravidla cechu a je nucen odejít z jeho sídla v Citadele nad řekou Gyoll do vyhnanství, vybaven pouze jedinečným popravčím mečem a mučitelským pláštěm, černějším než nejčernější čerň.

Ovšem ještě než vůbec vyjde za hradby města, čeká jej duel se smrtícími květinami, setkání s obrem, vize vznášející se katedrály nebo návštěva botanické zahrady, jež může citlivější návštěvníky snadno uhranout tak, že už z ní nikdy neodejdou…

Mučitelův stín započíná čtyřdílnou ságu Kniha nového Slunce, spletitý příběh z daleké budoucnosti, kdy lidstvo spolu s narudlým hasnoucím Sluncem zvolna dožívá a někdejší rozmach je jen vzdálenou vzpomínkou. Tetralogie proslula vysokou literární úrovní a představuje vrchol subžánru nazývaného „umírající Země“.

Audiokniha Mučitelův stín, autor Gene Wolfe, čte Marek Holý.

Série Kniha Nového Slunce

Obálka audioknihy Mučitelův stín