Obálka audioknihy Nejkrásnější pohádky hezky pohromadě

Nejkrásnější pohádky hezky pohromadě

Václav Čtvrtek

Interpret: Jiřina Bohdalová
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2021
Velikost: 1.00 GB

Pohádky a jejich hrdinové od Václava Čtvrtka tak, jak je všichni pamatujeme a milujeme již po několik generací. Soubor obsahuje vše, co se od padesátých let nashromáždilo v archivu Supraphonu z pera Václava Čtvrtka, k jehož 110. dubnovým narozeninám komplet vychází.

Začínáme pohádkami strýčka Jedličky a Štěpánky Haničincové, pokračujeme všemi verzemi Rumcajse s Karlem Högerem, posléze s Josefem Dvořákem a Vojtou Kotkem. Na Rumcajse, Cipíska a Manku navazují pohádky Křemílka a Vochomůrky s Jiřinou Bohdalovou. Zde se navíc prezentují objevy ne příliš známých unikátních nahrávek. Dalšími milovanými pohádkovými postavičkami Václava Čtvrtka jsou maková panenka a motýl Emanuel, víla Amálka, forman Šejtroček, vodníci Čepeček, Česílko a Volšoveček. Nechybí ani ševci, kteří zvedli vojnu pro červenou sukni. Nové tři příběhy z hajného Robátka a jelena Větrníka jsou závěrečným bonusem tohoto slavnostního vydání.

Audiokniha Nejkrásnější pohádky hezky pohromadě − komplet pohádkových příběhů Václava Čtvrtka v podání Jiřiny Bohdalové, Vlastimila Brodského, Karla Högra a dalších.