Obálka audioknihy Říkadla podle Josefa Lady

Interpret: Josef Somr
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2012

Lidová říkadla jsou krátké jednoduché básničky s výrazným rytmem, určené pro nejmenší děti. Napomáhají při dětských hrách, procvičují řeč v podobě různých jazykolamů, škádlí děti a rozvíjejí jejich fantazii. Nejznámější dětská říkadla uspořádal malíř Josef Lada do sbírky, kterou ilustroval obrázky, korespondujícími svou hravostí a jednoduchostí s rytmizovaným textem. Tato leporela s říkadly učí již mnoho generací batolat nejen ke správné výslovnosti, ale k řeči vůbec. Nyní vychází padesát dva těchto nejznámějších krátkých básniček nejen v mluveném přednesu Josefa Somra, ale vzápětí je vždy každé říkadlo, zhudebněné Janem Rotterem, zazpíváno dětským sborem. Děti znají tento cyklus Ladových říkadel i z vysílání České televize v rámci dětských pořadů.

Říkadla podle Josefa Lady - audiokniha obsahuj lidová říkadla, které sesbíral Josef Lada v podání Josefa Somra.