Obálka audioknihy Dobrý deň, opica Škorica

Interpret: Zuzana Porubjaková
Vydavatel: Fortuna Libri, Wisteria Books
Vydáno: 2023

Prvá kniha z úspešnej série pre deti o neposednej opici Škorici, ktorá ustavične čaruje a vyvádza rozličné nezbedné kúsky. Pravdaže, keďže je opica rozprávková, často sa nevie správať, deti ju však vždy poučia, čo je správne a čo nie. Pritom, samozrejme, s opičkou zažijú veľa veselých príhod. Veselé a zároveň veľmi užitočné počúvanie o pravidlách slušného správania nielen pre deti, ale i pre dospelých.

Kompletnú neskrátenú knižku veselo a s rodičovskou chuťou čítajú Zuzana Porubjaková a Juraj Kemka. Oboch interpretov poznáte nielen z Divadla ASTORKA Korzo ´90, ale aj z filmu a televízie. Obaja obľubujú prácu pre deti a prepožičali svoje hlasy mnohým rozprávkovým postavičkám. Načítali tiež mnohé audioknihy pre deti i dospelých.

Niečo o autorovi
Peter Stoličný je slovenský spisovateľ, scenárista a publicista. Narodil sa v slovenských Beharovciach, žije v Čechách. Po skončení štúdia réžie a dramaturgie v Prahe žil v Bratislave, kde pôsobil ako televízny a divadelný dramaturg. Vytvoril veľké množstvo literárnych diel pre deti a mládež. V súčasnosti sa ako vysokoškolský pedagóg v Česku špecializuje na oblasť mediálnej komunikácie.

nahrávka a mix BMT studio 2023
autor © Peter Stoličný, 2017
preklad © Denisa Stareková, 2017
interpreti Ⓟ Zuzana Porubjaková, Juraj Kemka, 2023
zvuk © Ján Štrbák, Miroslav Králik, 2023
hudba © Miroslav Králik, 2023
réžia © Ján Štrbák, 2023
ilustrácie © Sabína Liptáková, 2017
grafická úprava © Ryc Trable, 2023
Vyrobila WISTERIA BOOKS s.r.o. Bratislava a Vydavateľstvo FORTUNA LIBRI, a.s.
Ⓟ 2023 © 2023