Obálka audioknihy Nemčina pre všetkých 1 - 9

Interpret: Frank Riedel
Vydavatel: Hemisféry
Vydáno: 2013

Učebná látka pre začiatočníkov, mierne pokročilé až po pokročilé je venovaná určitým gramatickým javom. Študenti sa tak môžu zoznámiť s problematikou slovies HABEN a SEIN, otázky a záporu, rozkazovacieho spôsobu, predložiek a spojok či opytovacích zámien. Rad príde aj na náročnejšie gramatické javy, ako sú napríklad časovanie nepravidelných slovies, zvratné slovesá a podobne.

Počúvanie fráz vám umožní osvojiť si základy nemčiny prirodzenou metódou, podobne ako materinský jazyk. Namiesto teórie sú gramatické javy použité priamo vo vetách spolu so slovnou zásobou. Postupne porozumiete ich štruktúre a začnete tvoriť vlastné vety. Vďaka slovenskému prekladu, sa môžete učiť prakticky kdekoľvek. Ak použijete diskmen alebo mp3 prehrávač, môžete sa učiť nielen doma, ale aj cestou do práce alebo na prechádzke. Pri intenzívnom učení, budú vaše pokroky rýchlo viditeľné.

Každú vetu počujete najprv po nemecky, potom v slovenskom preklade a znovu v originálnom znení, komunikáciu zvládnete hravo.

Stručný obsah: Nemecká abeceda ... Slovesá Haben a Sein ... Otázka a zápor ... Podstatné mená ... Množné číslo ... Skloňovanie ... Časovanie ... Nepravidelné slovesá ... Dni v týždni ... Základné a násobné číslovky ... Určovanie množstva, peniaze, miery ... Hodiny ... Zhrnutie všetkých modálnych slovies ... Zámená ... Predložky ... Zemepisné údaje ... Farby ... Skloňovanie prídavných mien ... Minulý čas ... Otázky ... Zápor ... Nepravidelné slovesá ... Letopočty ... Stupňovanie ... Zvratné slovesá ...

Druhá časť audioučebnice je zamerená na úspešnú komunikáciu v zamestnaní. Počúvate - rozumiete - hovoríte. S touto knižkou s nahrávkami ste na dobrej ceste pokročiť v nemčine ďalej. Ak hovoríte po nemecky, zvyšuje sa vaša šanca nájsť si dobré zamestnanie. V rebríčku jazykov, ktoré by Slováci chceli ovládať, patrí nemčine suverénne druhá pozícia.

Dialógy v nemčine s prekladom:
pýtame sa na cestu
cesta vlakom a lietadlom
odborná prax vo firme
práca au pair
ako získať nemecké štipendium
prenájom bytu
nakupovanie
cesta na nemecký veľtrh
návšteva reštaurácie
na benzínovom čerpadle
nemecký obchodný partner
hotel
mládežnícka ubytovňa
sezónna práca
povinnosti recepčného
práca upratovačky
práca pomocníčky v kuchyni
úlohy čašníka a obsluhujúceho personálu
na futbalovom zápase
dovolenka v Nemecku
nemecký Úrad práce

Študentka sa v úvode radí so svojím nemeckým lektorom o štipendiu, vo vlaku z Prahy sa zoznámi s au-pairkou, baví sa s ňou o európskych mestách, obe dievčiny nakupujú, študentka si hľadá byt, ide sa najesť do reštaurácie... Neskôr sa do príbehu pripletie jej nový zamestnávateľ, ktorý za obchodnými účelmi cestuje na veľtrh do Berlína, ... , prepravca z Bratislavy, je často pracovne v Nemecku. Dozviete sa aktuálne informácie o tom, ako si prenajať byt a cestovať autobusom alebo vlakom. Skúsenosti mladého českého manažéra, vám pomôžu pri rezervovaní letenky a ubytovaní v hoteli, aby ste mohli absolvovať obchodné stretnutie... Mysleli sme aj na slovnú zásobu potrebnú v gastronómii alebo pri príležitostných zamestnaniach... S ďalšími aktérmi sa prenesieme do Álp, k Baltskému moru, na Oktoberfest, sezónne práce v mládežníckej ubytovni či na Úrad práce.

Nemčina pre všetkých 1-9 - audiokniha obsahuje kompletnú audioučebnicu nemčiny, ktorú zostavila Lucie Meisnerová, Roman Baroš. Účinkujú Frank Riedel, Barbora Tvarožková, Ľubica Tvarožková, Christoph Amthor a ďalší.