Dívka, která upíjela měsíc

Délka: 10 h 38 min
Interpret: Helena Dvořáková
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 600 MB

Audiokniha Dívka, která upíjela měsíc – fantasy román plný magie od autorky Kelly Barnillové. Čte Helena Dvořáková.

Měsíční svit je čiré kouzlo. Zeptejte se, koho chcete.

Každý rok obětují lidé v Protektorátu jedno novorozeně čarodějnici žijící v hlubokých lesích, aby ochránili město před zlými kouzly. Jenže čarodějnice Xan není krutá – o opuštěné dítě se postará, nakrmí ho výživnou hvězdnou září a najde mu novou rodinu na druhé straně lesa. Avšak jednou se novorozená holčička omylem napije svitu měsíce a v její krvi začne kolovat magie. Xan tedy děvčátko pojmenuje Luna a vychová jej sama. Ale jak se blíží dívčiny třinácté narozeniny, kouzla začínají vyplouvat na povrch a Luna se nakonec bude muset postavit skutečnému zlu.

Příběh obdržel prestižní Newberyho Cenu 2017 a získal mnoho dalších ocenění od literárních institucí, časopisů a knihoven.

KELLY BARNHILLOVÁ
Americkou autorku proslavila teprve její pátá kniha s názvem Dívka, která upíjela měsíc (The Girl Who Drank the Moon, 2016; česky Argo, 2018), za kterou získala mimo jiné prestižní Cenu Johna Newberyho za rok 2017 a byla přeložena do více než třiceti jazyků. Také její předchozí knihy pro děti a mládež v žánru fantasy hodnotila kritika kladně, úspěch zaznamenal zejména příběh Čarodějčin syn (The Witch’s Boy, 2014; česky Argo, 2019). V současnosti žije spisovatelka se svým manželem i třemi dětmi Minnesotě, kde se věnuje literární tvorbě a výuce.

HELENA DVOŘÁKOVÁ
Vystudovala herectví na JAMU, poté působila v Městském divadle v Brně, kde hostovala už během studia a kde na sebe výrazně upozornila. V roce 2006 přesídlila do Prahy a stala se členkou souboru Divadla v Dlouhé – v roce 2007 získala Cenu Alfréda Radoka za postavu Faidry a Thálií byla oceněna roku 2011 za výkon ve hře Polední úděl. V roce 2018 obdržela cenu Thálie také za herecký výkon v rozhlasové hře Hilda. Na stříbrném plátně se objevila například ve filmech Stínu neutečeš (2009), Schmitke (2014) nebo Lída Baarová (2016). Známá je ze seriálů Četnické humoresky, Černá sanitka, Život a doba soudce A. K. či Kriminálka Anděl.

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2019. Všechna práva vyhrazena.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma