Vesmírní baroni

Délka: 13 h 15 min
Interpret: Aleš Procházka
Vydavatel: Audiotéka, Práh
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 747 MB

Vesmírní baroni: Elon Musk, Jeff Bezos a tažení za osídlením vesmíru – faktograficky laděná audiokniha, jejíž autorem je Christian Davenport. Překlad Daniela Reischlová. Čte Aleš Procházka, režie Ondřej Černý.

Audiokniha Vesmírní baroni je příběhem o skupině podnikatelů-miliardářů, kteří investují svá jmění do epického znovuvzkříšení amerického vesmírného programu. Téměř půl století poté, co Neil Armstrong stanul na Měsíci, tito vesmírní baroni - zejména Elon Musk a Jeff Bezos spolu s Richardem Bransonem a Paulem Allenem - využívají inovace Silicon Valley, aby dramaticky snížili náklady na cestování do vesmíru a vyslali lidi dokonce ještě dál, než kam se to podařilo NASA. Tito podnikatelé jsou majitelé těch největších světových firem - Amazon, Microsoft, Tesla nebo PayPal - a postupně mění jedno odvětví za druhým. Nyní se rozhodli změnit to největší: vesmír.

Tato fakty podložená audiokniha je založena na letech novinářské práce a na exkluzivních rozhovorech se všemi čtyřmi miliardáři. Nabízí dramatický příběh o rizicích, dobrodružstvích a o zrození nového vesmírného věku, za nímž stojí jedni z nejbohatších mužů světa snažící se narušit vládní monopol v oblasti vesmíru. Vesmírní baroni jsou rovněž příběhem o ambiciózních a navzájem soupeřících start-upech svádějících boj se zavedenými kontraktory, jakož i o osobních sporech mezi vůdci tohoto nového vesmírného hnutí, zejména mezi Muskem a Bezosem, kteří míří k Měsíci, Marsu a ještě dál.

CHRISTIAN DAVENPORT
Christian Davenport je spisovatelem štábu ve Washington Post, který se zabývá finančním a kosmickým průmyslem. Do Postu nastoupil v roce 2000 a napsal o odstřelovacích střelách v oblasti DC, o skandálu ve vězení Abu Ghraib a o pohřebních problémech na Národním hřbitově v Arlingtonu. Je držitelem ceny Peabody za svou práci na veteránech s Traumatic Brain Injury a byl součástí reportážních týmů, které se třikrát staly finalisty Pulitzerovy ceny.
Předtím, než se připojil k finanční sekci, byl Davenport redaktorem v redakci Metra a dohlížel na pokrytí místní správy a politiky. Pracoval také v Newsday, Philadelphia Inquirer a Austin American-Statesman. Jako častý komentátor rozhlasového a televizního vysílání se objevil na MSNBC, CNN, PBS NewsHour a několika NPR pořadech, včetně All Things Considered a Diane Rehm.

ALEŠ PROCHÁZKA
Po absolvování DAMU se stal členem souboru Činoherního studia Ústí nad Labem, dále působil v Městském divadle v Kolíně a hostoval ve dvou inscenacích v pražském Činoherním klubu. Šestnáct let strávil v Divadle pod Palmovkou, kde sehrál desítky rolí, například Jakub v dramatu Jakub a jeho pán (M. Kundera), de Valmonta v Nebezpečných vztazích (Ch. Hampton). V sezoně 2008/2009 se stal členem MDP. Jeho tvář znají diváci z TV seriálů Bambinot a Ordinace v růžové zahradě. Mimo divadlo se nejraději věnuje rozhlasu. V dabingu propůjčil svůj výrazný hlas mnoha hvězdám – Tomu Hanksovi, Kevinu Spaceymu, namluvil i agenta Coopera v kultovním Lynchově seriálu Twin Peaks.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma