Obálka audioknihy Zlatý kříž

Vydáno: 2020
Série: Městské války

#1 Městské války

Václav Vran pracuje jako analytik v bance. Vede všední život, který udržuje pod kontrolou pomocí mobilního telefonu, množství peněz a povrchních přátel. Když si jednoho dne krátí cestu z práce přes park, zaútočí na něj démon. Přestože srážku díky oběti neznámého muže v kroužkové zbroji přežije, jeho život se navždy změní. Dále už příběh pádí zběsilým tempem, strhává závoje všední reality a odkrývá skutečnou duši Prahy. Srdce města bije o překot. Kdo jsou Pražané, co nosí pod kabáty meče? Kde se vzali městští druidové? Jaké zlo číhá v labyrintu pražských kanálů a kde je ukryta duše města? Na odpovědi bude čas později, pro začátek Václavovi postačí mnohem méně. Přežít. Zlatý kříž je úvodním dílem fantasy trilogie Městské války. Jde o městskou fantasy z České Republiky, která vypráví o zrození hrdiny. Pokud je ovšem hrdina to správné slovo.

PAVEL RENČÍN
Pavel Renčín vstoupil na českou literární scénu jako rušivá vlna v hlavním proudu. Jeho tvorba zahrnuje především městskou fantasy a magický realismus. Ve svém vyprávění Renčín často překračuje hranice žánrů, výsledkem výprav do neprobádaných oblastí jsou neotřelé příběhy, kterým nechybí poetika, dobrodružství, ani humor. Renčín vládne bravurním jazykem a nápaditými slovními hříčkami.

Audiokniha Zlatý kříž obsahuje fantasy příběh od autora Pavla Renčína. Čte Otakar Sovina.

Série Městské války

Obálka audioknihy Zlatý kříž