Obálka audioknihy Neobvyklý typ

Interpret: Šimon Krupa
Vydavatel: Domino
Vydáno: 2018

"Do své literární prvotiny vnesl Tom Hanks stejnou mnohotvářnost jako do svého herectví: je vtipný, ale umí přejít k melancholii; píše lehkým perem, ale dotýká se velkých témat. A především umí výtečně vyprávět. V sedmnácti povídkách Hanks představuje plejádu pečlivě propracovaných postav, jejichž prostřednictvím se čtenář ocitá na nejrozličnějších místech v nejrůznějších časech. Do češtiny mistrně převedl Vladimír Medek." Anna Patchettová

TOM HANKS:
Tom Hanks se narodil do rodiny s portugalskými a anglickými kořeny. Jeho herecká kariéra začala v divadle, ale od roku 1979 se věnuje výhradně filmu. Na svém hereckém kontě má bezpočet nezapomenutelných rolí. Za ztvárnění Forresta Gumpa a právníka Andrewa v dramatu Philadelphia získal Oscara. Kromě herectví se věnuje také režii, produkci... a sbírání psacích strojů. A právě na exponátech ze své sbírky napsal literární prvotinu Neobvyklý typ (něco málo povídek), jejíž českou audioverzi právě držíte v ruce.

ŠIMON KRUPA:
Šimon Krupa, absolvent Janáčkovy konzervatoře a DAMU, působil na celé řadě pražských i mimopražských divadelních scén. V současnosti je stálým členem souboru Komorní scény Aréna v Ostravě; za ztvárnění postavy Pulce v Klímově Lidské tragikomedii byl nominován na cenu Thálie. Aktivně se podílí na divadelních workshopech a literárních pořadech, hraje pro několik alternativních divadelních scén, je též členem Long Vehicle Circus. Je svobodný a žije v Ostravě.

Audiokniha Neobvyklý typ (něco málo povídek) je literární debut oscarového herce Toma Hankse. Autor: Tom Hanks. Čte Šimon Krupa. Přeložil Vladimír Medek.