Obálka audioknihy Heroine 2/23

Interpret: Marie Štípková
Vydavatel: Heroine
Vydáno: 2023

Heroine je online a tištěný společenský magazín nejen pro ženy. Nebojí se spojovat kontroverzní a silná témata s klasickým lifestylem. Nabízí nové úhly pohledu a inspirativní čtení. Časopis Heroine způsobuje nezávislost.

V audioverzi dubnového čísla Heroine je možné poslechnout si vybrané články z tištěného vydání. Celkově audioverze obsahuje 3 hodiny 35 minut zvukového záznamu.

Obsah:
01 Editorial
02 Ukázka z knihy V pasti pohlaví
03 Téma Heroine – Nejsme chyba v matrixu
04 Téma Heroine – Cesta: Česko bez bariér je pořád země z říše snů a běžná cesta se pro některé lidi může stát až příliš dobrodružnou poutí
05 Téma Heroine – Bariéry v systému: Z milionu a půl lidí se zdravotním hendikepem či chronickým onemocněním, kteří v Česku žijí, jich je zhruba deset tisíc zcela odkázáno na pomoc druhých
06 Děti si na jinakost zvyknou snáz: „V české společnosti je bohužel zakořeněné, že co je jiné, to je prostě divné a budeme se od toho držet dál.“
07 Své tělo už mám ráda: „Lidé mají pocit, že vypadám normálně, takže to, co prožívám, nemůže být přece tak hrozné.“
08 Člověk na prvním místě
09 Mytické slovo sabatikl
10 Ukrajinky během války
11 Vozík za všechny peníze: Systém, který dělá z rodičů dětí s těžkým postižením žebráky a místo pomoci jim hází klacky pod nohy, se musí změnit.
12 Jak vychovávat vysoce inteligentní dítě?
13 Nejsem vaše zlatíčko: Zdrobněliny a přezdívky dokážou potěšit i zraňovat
14 Bariéry – ty ať pominou, ať už pominou
15 Já nikam neodejdu: Rozhovor s Klárou Kalibovou, Mojí Heroine, advokátkou a aktivistkou bojující za přísnější tresty za útoky na LGBTQ+ lidi a osoby s postižením
16 Anti-aging je past
17 Máte k tomu stárnutí grácii? A mohla bych ji vidět?
18 Příběhy kachničkového náboženství: Jak má dcera založila sektu
19 Příliš lidská umělá inteligence
20 Co s tím: Jak udělat z ChatGPT praktického pomocníka
21 Až nám roboti seberou práci

Audio Heroine je pro předplatitele papírové verze zdarma. Návod k aktivaci i aktivační kód naleznete ve své e-mailové schránce.

Heroine 2/23 – Audiotéka ve spolupráci s časopisem Heroine představuje Heroine v audioverzi. Čte Marie Štípková. Partnerem audioverze Heroine je pojišťovna Simplea.