Délka: 11 h 40 min
Interpret: Jakub Gottwald
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 658 MB

Audiokniha Sucho obsahuje detektivní příběh z australské buše. Autor Jane Harperová, čte Jakub Gottwald.

ROZPRASKANÁ PŮDA ODHALÍ I DÁVNO POHŘBENÁ TAJEMSTVÍ…

Australský policista Aaron Falk z melbournského oddělení hospodářské kriminality se po dvaceti letech vrací do městečka Kiewarra sužovaného děsivým suchem. Do rodného venkovského kraje ho však nepřivedla pohroma, kvůli níž krachují podniky i farmy – přijel na pohřeb nejlepšího přítele Lukea, který údajně zavraždil manželku i syna a poté spáchal sebevraždu. Falkovi to nedává smysl, a tak spolu s náčelníkem místní policie přistupuje k neoficiálnímu vyšetřování, proti němuž se záhy postaví téměř všichni místní. Vždyť kromě toho, že hrůzný čin postrádá logiku, je tu i řada dalších nesrovnalostí, prapodivných okolností a především: nové rány otevřely ty staré. S Lukem měli od puberty jedno tajemství, jenže to rozhodně nemělo vyplout na povrch…

Detektivní román z australské buše získal mimo jiné výroční britskou cenu za nejlepší krimi, francouzskou Prix Cognac, cenu deníku The Sunday Times i čtyři prémie v debutantských soutěžích.

JANE HARPEROVÁ
Rodačka z anglického Manchesteru se v osmi letech s rodiči přestěhovala do okolí australského Melbourne. Ve Velké Británii posléze vystudovala angličtinu a historii na Univerzity of Kent v Canterbury. Dalších třináct let pracovala jako novinářka v obou zemích, poněvadž má dvojí občanství, a pak se opět natrvalo usadila v Austrálii. Za prvotinu Sucho (2016, č. Host 2017), v níž na detektivní scénu uvedla pátrače Aarona Falka, získala řadu žánrových výročních cen. Krátce po vydání se její debut vyhoupl do žebříčku bestsellerů deníku The New York Times a produkční společnost herečky Reese Witherspoonové podle něj natáčí film. Aaronovy osudy autorka dále rozvinula v krimi Síla přírody (2017, č. Host 2019). Další dramatický portrét dnešních Australanů nabízí Harperová v thrilleru Ztracený muž (2018, slov. 2020).

JAKUB GOTTWALD
Narodil se v Brně, kde také začal navštěvovat dramatický kroužek. Absolvoval pražskou DAMU, obor alternativní a loutkové divadlo, a už od studentských let se soustavně věnuje dabingu. Před kamerou se poprvé objevil v pohádce O uloupené divožence (2007). V televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě vystupoval jako medik Kryštof a následně se objevil v ještě populárnějším seriálu Comeback. Hlavní role ztvárnil v celovečerních filmech Dešťová víla, Syndrom léta, Menandros & Thaïs a Dvě nevěsty a jedna svatba.

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2021. Všechna práva vyhrazena.

více

Série Aaron Falk

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma