Obálka audioknihy Staré řecké báje a pověsti pro malé děti

Staré řecké báje a pověsti pro malé děti

Martina Drijverová

Interpret: Ivana Milbachová
Vydavatel: Edika
Vydáno: 2019

Seznamte děti s hrdiny starých řeckých bájí a pověstí

Zkrácené verze nejznámějších řeckých pověstí přepsaných do jazyka srozumitelného dětem raného školního věku. Hrdinové starých řeckých bájí a pověstí byli hrdí, silní a stateční, ale také lstiví, závistiví a zákeřní. Vládli jim bohové z Olympu - a ti také byli spravedliví i nespravedliví, dobří i zlí. Osudy lidí se bohové pokoušeli měnit podle svého, ale občas se jim to nepovedlo... Přibližte dětem, kdo byli: Daidalos a Ikaros, Prométheus, Sisyfos, Hérakles, Tantalos, Théseus...

Staré příběhy jsou napínavé. Taky moudré! Hodně z toho, co se v téhle audioknížce dozvíte, platí i v naší době.

OBSAH:
1. Prometheus
2. Héraklés
3. Héraklovy úkoly
4. Héraklés v nebezpečí
5. Héraklés a královské dcery
6. Faethon
7. Tantalos
8. Pelops
9. Perseus
10. Daidalos a Ikaros
11. Théseus
12. Sisyfos
13. Filemón a Baucis
14. Potopa

Audioknihu Staré řecké báje a pověsti pro malé děti, přibližující dětem zábavnou formou antické bájesloví a rozšiřující tak kulturní přehled, napsala Martina Drijverová. Vypráví Ivana Milbachová.