Obálka audioknihy Mexická vlna

Interpret: Marián Mitaš
Vydavatel: Wisteria Books
Vydáno: 2016

Mexická vlna je vraj najkrajšia a najsmutnejšia kniha bestsellerového autora Maxima E. Matkina. Je príbehom troch súrodencov od detstva v osemdesiatych rokoch až po dospelosť. Trápia ich lásky aj socializmus, mečiarizmus a zoznamy tajných agentov ŠtB. Tešia sa zo života, alkoholu, priateľov aj Ligy majstrov. Dozrievajú, spoznávajú seba samých aj seba navzájom, zisťujú, že nič nie je také, ako sa zdá, pochopia, že zázraky sa dejú, aby sa nakoniec všetci stali súčasťou mexickej vlny.

Maxim E. Matkin
Slovenský autor, ktorý píše pod pseudonymom a stále ho to baví. Baví ho aj snívať, čítať, písať, piť a žiť. Nedá dopustiť na životné pravdy, krásy slovenčiny, cestovanie, improvizáciu, hlivenie, pracovitosť a ľudí, čo nemajú problém porozprávať svoj životný príbeh. Doteraz mu vyšlo desať kníh a všetky sú bestsellermi. Konkrétne sú to Polnočný denník, Láska je chyba v programe, Mexická vlna, Mužské interiéry, Miluj ma ironicky. Aj ja teba, Nie na ústa, Žiadne prudké pohyby, Úplne najviac a Hviezda jasná. Knihu Mexická vlna venoval rodičom a deťom, nech sú akéhokoľvek veku.

Marián Mitaš
Vyštudoval VŠMU odbor bábkoherectvo. Po ukončení štúdia začal pôsobiť v Dezorzovom lútkovom divadle, jedinom bábkovom divadle pre dospelého diváka na Slovensku. Pracoval ako DJ a moderátor v Rádiu FM. Hral napríklad vo filme Kandidát, v seriáloch Mesto tieňov, Dr.Ludsky, Búrlivé víno, Tajné životy a podobne aj v divadelnej hre 69 vecí lepších ako sex.. Je ženatý a má dcéry Dorotu a Terezu.

Mexická vlna - obsahuje neskrátenú verziu románu, ktorého autorom je Maxim E. Matkin. Číta herec Marián Mitaš.