Obálka audioknihy Samotář

Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2021
Série: Detektiv Dana Russoová díl 1

Proč by záhadný samotář po letech života v ústraní zabíjel naprosto neznámého člověka?

Vražda majitele malého obchůdku v divoké australské buši vypadá na první pohled jako krádež, která se zvrtla. Oběť má v těle jedinou bodnou ránu a ve vazbě sedí hlavní podezřelý — na místě činu se nad tělem skláněl záhadný tichý muž s rukama od krve, který před patnácti lety beze stopy zmizel. Bez přesvědčivých důkazů o jeho vině má hlavní vyšetřovatelka Dana Russoová pouhých dvanáct hodin na to, aby ho usvědčila.

Kde se skrýval? Proč odmítá vypovídat? A jak moc je vlastně nebezpečný? Dana závodí s časem, aby muže přiměla mluvit. Dnešek pro ni navíc není den jako každý jiný — dnes je den D, jediný den v roce, kdy vpouští do svého vědomí přízraky z minulosti. Rozjitřená a zranitelná se vrací z okraje útesů do vyšetřovací místnosti na policejní stanici. Jenže s každým dalším výslechem je jí jasnější, že pokud se chce dozvědět pravdu, bude muset jít s vlastní kůží na trh a pohlédnout se minulosti zpříma do tváře.

S. R. WHITE
Pracoval dvanáct let u britské policie. Poté se vrátil ke studiu a získal titul z tvůrčího psaní na Nottingham Trent University. Nyní žije v australském Queenslandu. Jeho první román Samotář (2020) se stal mezinárodním bestsellerem a autor právě připravuje jeho pokračování.

BARBORA GOLDMANNOVÁ
Herectví se začala věnovat na Konzervatoři Brno, po které následovalo studium Janáčkovy akademie múzických umění v ateliéru činoherního herectví prof. Niky Brettschneiderové.
Během studia JAMU vycestovala na dva semestry na prestižní londýnskou hereckou školu Rose Bruford College of Theatre and Performance. Od roku 2017 je členkou Městského divadla Brno. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem. Dále se věnuje herectví v anglickém jazyce v rámci mezinárodních projektů, kurzů a workshopů.

Audiokniha Samotář obsahuje první díl krimi série S. R. Whitea. Překlad Radka Klimičková. Čte Barbora Goldmannová, režie Ondřej Černý.

Série Detektiv Dana Russoová

Obálka audioknihy Samotář