Obálka audioknihy Astronautův průvodce životem na Zemi

Interpret: Ladislav Frej
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017

Příběh astronauta Chrise Hadfielda, který ve vesmíru strávil více než čtyři tisíce hodin. Příběhy o jeho úspěších, krizích, vesmírných procházkách a také o tom, jak mu to vše změnilo pohled na život na Zemi. Intimní vyprávění o vesmíru z pohledu astronauta vám také možná změní náhled na svět, a možná i to byl autorův důvod k celému napsání knihy.

Chris Hadfield
Astronaut, který je známý hlavně pro své video, které natočil na Mezinárodní stanici ISS, nahrál ho na YouTube a které vidělo přes 22 milionů lidí. Jednalo se o videoklip na počest Davida Bowieho – Space Oddity. Původně vojenský pilot, Chris Hadfield vzlétl do vesmíru celkem třikrát. Poté, co odešel z kosmické agentury, napsal svou knihu a zapsal se do srdcí všech, co si jeho příběh přečetli.

Ladislav Frej
K divadlu tíhnul již od svého mládí. Po absolutoriu brněnské JAMU začal na scéně Divadla Večerní Brno, Východočeském divadle v Pardubicích, odkud se přestěhoval do Státního divadla v Ostravě a pak do Prahy, kde zakotvil hlavně v Divadle na Vinohradech. Je úspěšným divadelním hercem, dabérem a spolupracuje i s filmem a televizí. Největší popularitu získal ztvárněním doktora Karla Sovy v seriálu Nemocnice na kraji města a i v dalších jeho pokračováních. Kromě jiného se věnuje také načítání audioknih.