Obálka audioknihy Svolení

Interpret: Helena Dvořáková
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2021

Pohledná mladá dívka a starší zkušený muž. Jenže toto není Lolita. Toto je skutečný život, v němž není radno si podobné vztahy romantizovat.

Osmdesátá léta minulého století v Paříži. Třináctiletou V. vychovává rozvedená matka, kterou více než dcera zajímají vlastní problémy. V. vyplňuje prázdnotu svého života četbou. Jednoho dne potká na večírku charismatického staršího spisovatele G. M., jenž ji uhrane zamilovanými pohledy, vřelou pozorností a brzy také vyznáním lásky. V. se mu oddá tělem i duší a nenechá se odradit ani hrozbou policejního vyšetřování.

Vše se zhroutí ve chvíli, kdy se V. dozvídá, že G. M. je vztahy s nezletilými proslulý. Za přívětivou maskou se skrývá pedofilní predátor, chráněný příslušníky pařížských literárních kruhů.

VANESSA SPRINGORA
(nar. 1972) je ředitelkou francouzského nakladatelství Juillard. Po třiceti letech se v autobiografickém románu Svolení (2020) rozhodla zveřejnit své svědectví o nerovném vztahu s jedním z nestorů francouzské literární scény. Kniha ihned po vydání otřásla francouzským kulturním světem a odstartovala celospolečenskou debatu. Rozběhlo se i vyšetřování dávných případů zneužívání. Kniha se stala bestsellerem a získala také cenu Jeana-Jacquesa Rousseaua za autobiografický román.

HELENA DVOŘÁKOVÁ
Helena se narodila v Brně. Vystudovala Akademické gimnázium a pod vlivem spolužáků Jana Mikuláška a Marka Cpina se přihlásila na JAMU obor činoherní herectví, kde v roce 2002 absolovovala.
Během studia JAMU hostovala v Měsckém divadle v brně, kde působila i po studiích a to do roku 2006. Výrazně na sebe upozornila např. jako Elektra ve hře Eugena O´Neilla ELEKTRA, Sally Bowles v CABARETU a dalších. V roce 2005 hrála na divadelních slavnostech v německém Mayenu.

V roce 2006 přesídlila do Prahy a stala se členkou Divadla v Dlouhé. Za postavu Anežky Nulíčkové ve hře MAŠKARÁDA získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon Grand festivalu smíchu v Pardubicích. Za titulní postavu Faidry získala cenu Alfréda Radoka a byla nominována na cenu Thálie. Tu získala v roce 2012 za postavu Ysé v inscenaci POLEDNÍ ÚDĚL.
Vystupovala na několika pražských divadelních scénách např. Ungelt, Činoherní klub, v současné době hostuje v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích v inscenaci DOBRÝ PROTI SEVERÁKU.

Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem, je držitelkou ocenění Rozhlasová Thálie za hlavní roli v adaptaci divadelní hry HILDA. Hrála v televizních seriálech – Kukačky, Anatomie, nebo Kriminálka anděl - ve které ztvárnila roli psycholožky Jany Chládkové a také v několika celovečerních filmech - Stínu neutečeš, Schmitke, Modelář.

Vanessa Springora: Svonení / Čte Helena Dvořáková / Režie Alexandra Bauerová / Zvuk, střih a mastering David Pravda / Hudba David Pravda / Natočeno ve studiu SproAlfa a.s. / Produkce David Pravda / Supervize Kateřina Višinská / Vydala Euromedia Group, a.s. - Témbr, 2021

Le Consentement © Editions Grasset & Fasquelle, 2020 / Cover photo by John Powell Photographer / Alamy Stock Photo / Překlad © Tomáš Havel, 2021 / Vydalo nakladatelství Host, 2021 /

Audiokniha Svolení obsahuje autobiografický příběh od autorky Vanessy Springory. Čte Helena Dvořáková.