Obálka audioknihy Čtení o hradech, zámcích a městech

Čtení o hradech, zámcích a městech

Eduard Petiška

Interpret: Josef Somr
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2017

Čtivé a dobrodružné příběhy z našich dějin jsou podány poutavou formou přístupnou malým i velkým posluchačům. Skvělí vypravěči - herci Josef Somr a Miroslav Táborský - jsou skvělými interprety pověstí o Karlu IV., o Karlštejně, Vyšehradě, Bítově, Telči, Zábřehu a dalších desítkách míst naší vlasti.

1. O hradních paních (Jindřichův Hradec, Telč, Krumlov)
2. O dvojím vítězství (Bítov, Děvíčky, Sirotčí hrady)
3. Král ze zlaté kolébky (Praha, Křivoklát, Vyšehrad, Radyně, Karlštejn, Kašperk, Žampach, Pajrek, Toušeň)
4. O jedné lsti (Karlštejn)
5. Čas naděje (Poděbrady, Praha, Blatná, Konopiště, Zubštejn, Kunštát, Brno)
6. My jsme tvoji páni /Pověst o Daliborce/ (Brníčko, Zábřeh, Ploskovice, Kozojedy, Praha)
7. Švédové (Brandýs nad Labem, Stará Boleslav, Mělník, Litoměřice, Jankov, Olomouc, Tišnov, Skály, Jihlava, Brno, Nový hrad, Praha, Stará Kyšice)
8. O městech (Litoměřice, Žatec, Louny, Pelhřimov, Rovensko, Rakovník, Hořice, Polička, Nymburk, Prostějov, Benešov, Mladá Boleslav, Jesenný, Chomutov, Plzeň, Rokycany, Lednice, Brno)

Čtení o hradech, zámcích a městech - audiokniha obsahuje oblíbené pověsti Eduarda Petišky o českých a moravských hradech, městech a zámcích. Čtou Josef Somr a Miroslav Táborský.