Vyvolávač deště

Délka: 17 h 22 min
Interpret: Ondřej Brousek
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 979 MB

Audiokniha Vyvolávač deště obsahuje příběh, popisující trpkou cestu za prosazením v právnické branži. Autor John Grisham. Čte Ondřej Brousek.

Právo je zřídkakdy jasné a jen vzácně dává smysl…

Rudy Baylor studuje posledním rokem práva na univerzitě v Memphisu. V klubu, kde se scházejí nesolventní důchodci, získává své první dva klienty. Paní Birdie chce vydědit svá vnoučata a děti, které ji zanedbávají. A pak je tu rodina Blackových. Jejich syn Donny má leukemii a umírá, přestože by mu transplantace kostní dřeně mohla zachránit život. Pojišťovna ji ale odmítá zaplatit, ač Blackovi poctivě platili zálohy. Rudy se rozhodne soudní spor za každou cenu vyhrát, ale bojuje proti mocné korporaci…

„Grishamovy romány jsou úchvatně napsané honičky s časem i logikou, trháky, od kterých se nelze odtrhnout, šarády právnických kliček a otevřených okének do amerického justičního systému…“ - Roman Lipčík, iLiteratura.cz

JOHN GRISHAM
Vystudoval práva na Mississippské univerzitě, pak se věnoval advokátní praxi a na čas i politice. Jeho prvotinu … a je čas zabíjet nejprve odmítlo 28 nakladatelů, ale po dvou letech snažení nakonec vyšla v neznámém vydavatelství Wynwood Press roku 1988. O tři roky později se po obrovském úspěchu druhého románu Firma stal profesionálním spisovatelem. Senzaci způsobila i jeho další kniha rovněž z právnického prostředí nazvaná Případ Pelikán (1992), která byla zfilmována s Julií Robertsovou a Denzelem Washingtonem v hlavních rolích. Ve filmové adaptaci právnického thrilleru Firma zazářil Tom Cruise a ve snímku Vyvolávač deště podle stejnojmenné knihy z roku 1995 excelovali Matt Damon a Danny DeVito. Z více než dvaceti románů, které John Grisham zatím napsal, se staly bestsellery a z většiny z nich i neméně úspěšné filmy (např. Klient, Čas zabíjet, Cela smrti nebo Porota). Autor se ovšem také občas opustí právnické téma (mj. Mississippské povídky) a vydá se i do jiného prostředí, nejčastěji sportovního (novely Trenér, Hra o pizzu či Calico Joe). Grishamovy romány vycházejí ve více než čtyřiceti jazycích, téměř tři sta milionů prodaných výtisků po celém světě z něj činí jednoho z nejčtenějších a nejúspěšnějších spisovatelů současnosti.

ONDŘEJ BROUSEK
Po absolutoriu na Pražské konzervatoři působil v Divadle na Fidlovačce, kde kromě herectví uplatnil i svůj hudební talent a působil tu i jako autor scénické hudby. Od roku 2012 je členem souboru Divadla na Vinohradech, kde ztvárnil například postavu Amadea Mozarta ve stejnojmenné hře. Filmoví diváci ho dobře znají z kultovního snímku Jana Hřebejka Pelíšky (1999) a objevil se i v několika televizních seriálech (Nemocnice na kraji města po 20 letech a nové osudy). Čím dál více se věnuje hudbě – ať už jako autor vážných, muzikálových i filmových a televizních skladeb, nebo jako člen populární skupiny Monkey Business.

Copyrights
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2019. Všechna práva vyhrazena.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma