Obálka audioknihy Nejkrásnější římské báje a pověsti

Nejkrásnější římské báje a pověsti

Jaromír Slušný

Interpret: Pavel Soukup
Vydavatel: Popron Music
Vydáno: 2016

Římská mytologie patří k základním pilířům evropské civilizace. Představuje svět, který chápal sám sebe prostřednictvím bohů a jejich činů. V dávných dobách se římské báje a pověsti staly nedílnou součástí každodenního života lidí bez rozdílu jejich společenského postavení. Každý si v nich našel příběh, který zobrazil i jeho osudy. Bohové Saturn, Pluto, Jupiter, Neptun, Merkur nebo Bakchus a mnoho dalších bájných postav ožívá na audio nahrávce díky hlasům Vladimíra Kratiny, Pavla Soukupa a Martina Stránského. Tři herečtí představitelé mužných typů a majitelé krásných hlasů jsou ideálními průvodci světem legendárních hrdinů a heroických mýtů. Tvůrci audioknihy využili pro větší dramatičnost a "akčnost" napínavých příběhů mnoho zvukových efektů, které poslechu dodají strhující spád.

Obsah:
22. Romulus a Remus
23. Smrt Amulia
24. Založení Říma

Nejkrásnější římské báje a pověsti - audiokniha obsahuje výběr pověstí, jejichž autorem je Jaromír Slušný. Vypráví Vladimír Kratina, Pavel Soukup, Martin Stránský.