Život za životem

Délka: 17 h 31 min
Interpret: Tereza Bebarová
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017
Typ souboru: MP3
Velikost: 988 MB

Život za životem - audiokniha obsahuje příběh, ve kterém hlavní hrdinka prožívá alternativní verze událostí svého života v meziválečném Londýně. Autorka Kate Atkinsonová. Čte Tereza Bebarová. Režie a zvuk Miloš Vrána.

Kdybyste mohli jednu, jedinou věc ve své minulosti změnit, co by to bylo?
Nekonečné volby, nevysvětlitelné fobie, prolínání paralelních světů a atmosféra meziválečného Londýna. To je příběh Angličanky Ursuly Toddové, která zemře hned po narození jedné únorové noci roku 1910. Hned v další kapitole se ale narodí znovu a přežije. Ursula mívá silné pocity déja vu, je totiž schopná prožívat tytéž chvíle znovu a znovu. Může tak pokaždé zabránit různým osobním katastrofám. Román o efektu motýlích křídel – i nepatrné rozhodnutí může mít nedozírné následky.

Kate Atkinsonová
Narodila se v Yorku v Anglii a vystudovala anglickou literaturu na Dundeeho univerzitě. Svou spisovatelskou dráhu začala povídkami, které vycházely v časopisech. Za svou prvotinu „V zákulisí muzea“ dostala v roce 1996 Whitbreadovu cenu. Od té doby pokračovala v psaní. Ačkoliv mezi českými čtenáři není příliš známá, jedná se podle všech recenzí o jedno z nejlepších současných britských děl přeložených do češtiny. Je také autorkou divadelní hry Abandonment.

Tereza Bebarová
Česká divadelní a televizní herečka a zpěvačka, která příležitostně účinkuje v muzikálech. Od dětství tancovala a zpívala, a proto poté vystudovala na ostravské konzervatoři. Po angažmá v ostravském Divadle Aréna, nebo Národním divadle moravskoslezském se přesunula do Prahy, kde hraje v nuselském Divadle na Fidlovačce. Můžeme ji vidět také v seriálu Ulice nebo slyšet v seriálech Dr. House, kde dabuje Třináctku, nebo v Zoufalých manželkách jako Gabrielle Solisovou. Tato nadaná a hlasově velmi disponovaná žena nám pomohla namluvit naši audioknihu.

© Kate Atkinson, Life after life. Překlad © Daniela Theinová

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma