Hlustvisihák

Délka: 1 h 14 min
Interpret: Lubomír Lipský
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011
Typ souboru: MP3
Velikost: 70 MB

Hlustvisihák - fenomén tak zábavný a proslulý, jako je postava Hlustvisiháka, vytvořená Lubomírem Lipským. V původním textu Bedřicha Zelenky účinkuje Lubomír Lipský a Miloslav Homola.

Hlustvisihák se v průběhu let, kdy nabýval na popularitě, proměňoval. Nejprve byl Lipský natvrdlým vrátným, do jehož rajónu zavítal návštěvník s neobvyklým jménem Hlustvisihák, představovaný Homolou. Hláskování obtížného příjmení přesahovalo inteligenční schopnosti strážce, scénka nabývala na košatosti a publikum mřelo smíchy. V průběhu času se naopak Lipský stal Hlustvisihákem, takže toto jméno se stalo synonymem komické nechápavosti.
Úkolem partnerů, Miroslava Homoly nebo Jiřího Líra, bylo beznadějně zkoušet, zda zabedněný Hlustvisihák přeci jen nepochopí prosté sdělení, které se mu jeden každý z nich snaží vysvětlit. V našem výběru jsou všechny nejznámější výstupy Hlustvisihákovy ze sedmdesátých a osmdesátých let (Hlustvisihák ve vrátnici, Konkurz na vrátného v baru, Hlustvisihák mění byt, Hlustvisihák ve škole, Cesta na Křivoklát, Konkurz na průvodce po výstavě květin…).
Stále znovu nás rozesmávají dnes již klasické výstupy omezeného trouby, který má funkci, nic nechápe a neví, že nic neví. Hloupost Hlustvisiháků je nesmrtelným a nevyčerpatelným zdrojem humoru.

Obsah:
1. Hlustvisihák ve vrátnici
2. Hlustvisihák statistikem
3. Metoda
4. Konkurz na vrátného v baru
5. Hlustvisihák na horách
6. Hlustvisihák mění byt
7. Konkurz na průvodce výstavy květin
8. Setkání v lázních
9. U lékaře
10. Cesta na Křivoklát
11. Šťastnou cestu

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma