Obálka audioknihy Odložené případy: Očistec

Vydavatel: Audiotéka, Jota
Vydáno: 2022
Série: Odložené případy díl 3

Samostatný třetí díl oceňované série, které se prodalo přes 100 000 kusů a byla přeložena do celé řady jazyků, opět kombinuje to nejlepší z populárních TV krimi seriálů Most a Zločin.

Obyvatele Österlenu děsí žhář. Ve všech vypálených domech najde policie namalovanou číslici, a rozhovor s jedinou přeživší vyvolá v kriminální inspektorce Tess Hjalmarssonové vzpomínky na případ, při jehož vyšetřování v počátcích své kariéry selhala. Spolu s kolegyní Marií Erlingovou a profilovačem Carstenem Morrisem se Tess dostane na stopu vrahovi posedlém touhou po pomstě. Záhy se v ohrožení ocitá i Tess, která teď se svou novou láskou bydlí v domě v Österlenu. Dohnala ji totiž minulost a zdá se, že pachatel ji má na seznamu.

Série Odložené případy je inspirována skutečnými policejními kauzami.

TINA FRENNSTEDT
Tina Frennstedt je jednou z nejuznávanějších švédských krimi reportérek, expertkou na nevyřešené a odložené případy a autorkou románů, ve kterých autenticky zobrazuje policejní práci. Pracovala pro periodika Svenska Dagbladet, Dagens Nyheter a Expressen. V současnosti je manažerkou vysílání Crime Central. Z těchto oceněných reportáží také vyšla při psaní prvního dílu krimi série Odložené případy: Nezvěstná, za nějž získala ocenění Crimetime Awards za nejlepší debut roku 2019. Žije v Södermalmu.

HELENA DVOŘÁKOVÁ
Vystudovala herectví na JAMU, poté působila v Městském divadle v Brně, kde hostovala už během studia a kde na sebe výrazně upozornila. V roce 2006 přesídlila do Prahy a stala se členkou souboru Divadla v Dlouhé – v roce 2007 získala Cenu Alfréda Radoka za postavu Faidry a Thálií byla oceněna roku 2011 za výkon ve hře Polední úděl. V roce 2018 obdržela cenu Thálie také za herecký výkon v rozhlasové hře Hilda. Na stříbrném plátně se objevila například ve filmech Stínu neutečeš (2009), Schmitke (2014) nebo Lída Baarová (2016). Známá je ze seriálů Četnické humoresky, Černá sanitka, Život a doba soudce A. K. či Kriminálka Anděl. Výrazně se prosazuje v dabingu a skvěle načítá audioknihy.

Audiokniha Očistec obsahuje třetí díl severské krimi série Odložené případy. Autor Tina Frennstedt, překlad Petra Hesová. Čte Helena Dvořáková. Mistr zvuku Jan Kacian, režie Jakub Tabery.

Série Odložené případy

Obálka audioknihy Odložené případy: Nezvěstná