Obálka audioknihy Psycho

Interpret: Kajetán Písařovic
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2019

„Každý se občas trochu zblázní.“

Mary Craneové připadá, že jí život utíká mezi prsty – než se jí v rukou ocitne značná finanční částka, díky níž by mohla pomoci svému milému a začít znovu. Na útěku s penězi ji však dostihne bouřka i únava. Z bloudění ji vysvobodí osamělý motel, který vede stydlivý, na první pohled neškodný brýlatý tlouštík Norman Bates, jenž žije se svou nemocnou matkou ve starém domě poblíž. Jenže tohle není příběh o splněných snech, nýbrž noční můra…

ROBERT BLOCH
Narodil se v Chicagu, ale vyrostl a studoval v Maywoodu a na univerzitě v Milwaukee. V sedmnácti letech prodal do časopisu Weird Tales svou první povídku. Jeho románovým debutem byl Šátek (The Scarf, 1947), v němž podobně jako ve svém nejslavnějším díle popsal myšlení psychopata, jehož zálibou je vraždění žen. Proslulost mu zajistilo filmové zpracování thrilleru Psycho (1959), které režíroval Alfred Hitchcock s Anthonym Perkinsem v hlavní roli, díky čemuž získal spisovatel místo scenáristy v Hollywoodu. Za celý svůj život napsal na 400 povídek, 20 románů a několik desítek scénářů, z nichž některé rozpracoval do románové podoby. Je známý také díky svým fantastickým a hororovým prózám (za povídku Vlak do pekla obdržel roku 1959 cenu Hugo). Románem Podivný věk (Strange Eons, 1978) se zařadil též mezi Lovecraftovy pokračovatele.

KAJETÁN PÍSAŘOVIC
Po studiu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě působil a stále působí na mnoha scénách po celé republice, např. v Divadle Petra Bezruče, Těšínském divadle, Divadle Komedie, Divadle na Zábradlí, Divadle Minor či ve Švandově divadle a dalších. V současnosti účinkuje v představeních souboru Venuše ve Švehlovce a v Činoherním studiu Ústí nad Labem. Na televizní obrazovce se objevil ve snímcích Jan Hus či Zádušní oběť a dále v seriálech Nováci, Pojišťovna štěstí, Až po uši a Pustina. Často spolupracuje s rozhlasem.