Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Legenda

Legenda

David Gemmell

Délka: 15 h 35 min
Interpret: Saša Rašilov
Vydavatel: Audiostory
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 879 MB

Druss, vládce sekery, se stal námětem k pověstem — příběhy o mocném válečníkovi se vyprávěly po celé zemi. Ale jak příběhy s vyprávěním rostly, Druss sám stárnul. Obrátil se zády ke slávě a stáhl se do svého doupěte vysoko v horách. Prošedivělý starý válečník zde žije ve společnosti sněžných levhartů a čeká na dávného nepřítele – smrt.

Na pochod se vydala barbarská horda. Vše, co stojí mezi ní a lidem Drenaje, je mocná pevnost se šesti hradbami, která nebyla nikdy dobyta. Ale teď ji drží slabí, prodejní a demoralizovaní vojáci. Velká citadela je odsouzena k zániku. Druss souhlasí, že vyjde z ústraní, aby tento poslední, beznadějný zápas vedl. Ztracené případy pro něj nic neznamenají — mnohokrát bojoval v bitvách prohlašovaných předem za prohrané…

Legenda, vydaná v roce 1984, je prvním a zároveň nejznámějším fantasy románem britského spisovatele Davida Gemmella. Jedná se o první titul později známé Drenajské ságy. Gemmell začal dílo tvořit v roce 1976, kdy procházel testy na podezření na rakovinu. Dobyvatelé a odolávající pevnost jsou tak metaforou o boji s touto nemocí. Poté, co testy rakovinu neodhalily, Gemmell koncept odložil a vrátil se k němu až po doporučení svého přítele v roce 1980. Knihu nazvanou LEGENDA mu v roce 1982 schválilo nakladatelství Century Hutchinson, načež došlo k jejímu prvnímu vydání v roce 1984.

DAVID ANDREW GEMMELL
Byl nejprodávanější britský autor tzv. hrdinské fantasy. Jeho knih se po celém světě prodalo již více než milion výtisků. Bývalý novinář a novinový redaktor vydal své první beletristické dílo v roce 1984. Poté napsal více než třicet románů. Gemmellova díla, známá především díky jeho prvotině Legenda, jsou dobrodružné fantasy romány věnující se tématům cti, věrnosti, vykoupení a lásky. V některých knihách zpracovával známé mýty a legendy, např. artušovské legendy, Robina Hooda nebo trojskou válku atd. Zemřel zanedlouho po prodělané operaci srdce v červenci roku 2006.

SAŠA RAŠILOV

Audiokniha Legenda, autor David Gemmell, čte Saša Rašilov.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma